«Українцям, які хочуть заробляти гроші, йти на держслужбу не треба. Там повинна превалювати нефінансова мотивація», — зазначив Стародубцев.
Як мінятимуть механізм нарахування
«Ми збираємося зробити нормальну модель зарплат, вирівняти її, зробити більш прозорою і справедливою. Але люди, які хочуть заробити грошей, їм не треба йти на держслужбу, гроші треба заробляти в бізнесі, а в держслужбі можна реалізувати інші речі. Можна навчитися, тому що це найскладніша система, яка є в країні, значно складніше бізнесу. Рівень амбіцій, завдань і цілей тут просто на порядок вище, це величезний виклик і відповідальність», — сказав глава НАДС.
Читайте також: Милованов: найвища середня зарплата — в Маріуполі
Стародубцев підкреслив, що зарплата держслужбовців «дуже непрозора, докручивается надбавками і стимулює не те, що треба».
«У нас є купа всіляких надбавок за вислугу років, за ранг, тобто, ми самі більше платимо не за результат, а за те, що людина довго сидить на держслужбі. Це просто якась дурість. Давайте не будемо платити людям за те, що вони сидять, давайте платити за те, що вони роблять», — заявив він і додав, що необхідно безліч добавок дерегулювати, а нарахування зарплат — спростити.
Читайте також: Зарплата керівників Нацбанку зросла в 1,5 рази
Раніше повідомлялося
-
Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні у вересні склала 10 687 грн, що на 1,4% більше, ніж у серпні.
-
Реальна зарплата порівняно з серпнем зросла на 0,7%, а по відношенню до вересня 2018-го — на 9,8%.
-
За даними Держстату Донецька область заборгувала 548,46 мільйона гривень по виплаті зарплат. Це найбільший показник серед регіонів України.
-
Загальна заборгованість по виплаті заробітної плати в Україні у вересні 2019 року зросла на 11,5%, з початку року – на 18,8% і на 1 жовтня склала 3,14 млрд грн.
-
Згідно проектом бюджету на 2020 рік, мінімальна зарплата складе 4723 грн.