Мережа POS-терміналів активно розвивається. Протягом 2019 року кількість платіжних пристроїв зросла з 292 до 334 тис. У третьому кварталі цього року лідирували державні та іноземні фінустанови.
Епоха РOS-терміналів
Держбанки разом із Приватбанком за третій квартал 2019 року додали 7,6 тис. платіжних терміналів, іноземні фінустанови — 3,9 тис. А Укрпошта на кінець вересня мала вже 5,5 тис. терміналів.
Найбільше розширив мережу POS-терміналів Приватбанк. З грудня минулого року до вересня 2019 року кількість платіжних пристроїв зросла на 23 тис. — і склала 197 тис. Державні та іноземні банки наростили близько тисячі одиниць.
Читайте також: Прощавай, пластик. Банкіри розповіли, що буде з картками через 5 років
Джерело: Національний банк України
За даними Приватбанку, протягом 2019 року обсяг безготівкових оплат у мережі еквайрингу банку виріс на 46% порівняно з аналогічним періодом 2018 року. До кінця року банк планує збільшити мережу торгових терміналів до 220 тисяч, більшість із яких прийматиме безконтактні платежі.
А як же банкомати?
Мережа банкоматів, навпаки, помітно зменшилася. Банківські пристрої самообслуговування нарощували тільки державні банки: з 2016 року кількість банкоматів збільшилася вдвічі. Інші банки і далі скорочують мережу банкоматів.
Приватбанк скоротив мережу всього на 200 пристроїв. На даний момент Приватбанк має 20 тисяч банкоматів. Для порівняння: інші державні банки — 7,8 тис. одиниць, іноземні банки — 6 тис., приватні банки — 2,5 тис.
Читайте також: Приватбанк отримав понад 11 мільйонів фунтів від Коломойського
Доставка Нової Пошти і Приватбанк
Нагадаємо, що Приватбанк забезпечив кур'єрів «Нової Пошти» miniPOS-терміналами. Вони дозволяють приймати безготівкову оплату будь-якими типами банківських карток або цифрових гаманців. Міні-термінали більш компактні, ніж традиційні торговельні термінали, тому цілком підходять для служб доставки.
Читайте також: «Нова пошта» тестує послугу авіадоставки (фото)
«Сьогодні в адресній доставці „Нової пошти“ працює понад 1 000 miniPOS-терміналів у 112 містах, а до кінця року ми забезпечимо можливість безготівкової оплати по всій країні», — заявив керівник напрямку з обслуговування торгових підприємств ПриватБанку Євген Васильцов.
За його словами, miniPOS термінал — нове покоління еквайрингового обладнання за доступною ціною, яке приймає оплату будь-якими картками. Його спеціально розроблено з урахуванням специфіки роботи кур'єрських служб, кафе, таксі та малого бізнесу.
Читайте також: Приватбанк запустив ePayService
Щоб здійснити оплату, достатньо прикласти картку до міні-термінала. MiniPOS-термінал приймає будь-які банківські картки — безконтактні, з чипом або магнітною смугою. Також через miniPOS термінал можна розплачуватися завдяки Apple Pay або Google Pay.