За словами Рожкової, держбанки повинні більш активно працювати з проблемними активами. Крім того, держава повинна залишати цим банкам прибуток, щоб вони могли формувати буфер капіталу. Вона нагадала, що минулого року 90% свого прибутку держбанки перерахували до держбюджету.

Розіграш від топ-банків: головний приз — 25 000 грн

«У банків немає іншого джерела формування капіталу, крім прибутку. Тому ми говоримо сьогодні з Міністерством фінансів про те, щоб зменшити відрахування держбанків в бюджет. В іншому випадку, це може не тільки зменшити їх потенційну здатність до подальшого розвитку, але й вимагати їх докапіталізації у подальшому», — підкреслила Рожкова.

Чому держбанкам не вистачає грошей

Як писав «Мінфін», за результатами стрес-тестування банків, регулятор дійшов висновку, що деякі з них потребують докапіталізації. Близько 85% від суми додаткової потреби банків у капіталі припадає всього на 5 фінустанов. Серед них 2 державних банка, 2 банка з російським капіталом і Укрсоцбанк.

Читайте також: Банки продовжують нарощувати рекордний прибуток

Якщо виключити ці п'ять фінустанов, інші банки потребують докапіталізації на 5 млрд грн за базовим сценарієм і на 11 млрд грн — за негативним.

В НБУ підрахували, що на сьогоднішній день у 11 банків є потреба в додатковому капіталі на суму 35,2 млрд грн при базовому сценарії розвитку економіки. Якщо буде реалізований негативний сценарій, ці ж установи, а також інших 7 банків, будуть потребувати вже 73,8 млрд грн додаткового капіталу.

Скільки заробляють банки

За підсумками 9 місяців 2019 року прибуток склав: