Теплі кредити — власникам приватних будинків
За словами міністра, власники приватних будинків після закриття програми «Теплі кредити» залишаться без підтримки. Тому, на її думку, треба переглядати законодавство про Фонд енергоефективності та розширювати коло осіб, яким він надає підтримку.
«Якщо ми не встигнемо внести зміни в закон про Фонд енергоефективності, то нам просто доведеться залишити програму „Теплі кредити“, але не для ОСББ, а виключно для тих, хто не охоплений програмою Фонду», — говорить Бабак.
Читайте також: Що таке «теплі кредити»
«Я думаю, це ключова річ, яку ми повинні доповнити у програмі Фонду, оскільки майже половина населення України проживає у приватній забудові», — стверджує Бабак.
Для ОСББ — Енергодім
ОСББ ж, на думку Бабак, повинні мати тільки один інструмент державної підтримки енергоефективності. Ним повинна бути програма Фонду «Енергодім», а не «Теплі кредити».
«Тримати дві державні програми з аналогічним фокусом недоцільно. Відбувається так званий „канібалізм“ однієї державної програми іншого», — зазначає міністр.
Читайте також: Три держбанки продовжать видавати «теплі» кредити для ОСББ
Що відомо про програми
- Програма «Теплі кредити» діє з 2014 року. Вона надає гранти ОСББ для часткової компенсації проектів енергомодернізації.
- За даними Держенергоефективності, за 2014-2019 роки програмою скористалися понад 700 тисяч українських сімей.
- У проекті держбюджету на 2020 рік на «Теплі кредити» планують виділити 400 млн грн. Однак, за підрахунками Держенергоефективності, щоб задовольнити попит на програму, потрібно близько 2,2 млрд грн.
- За альтернативною програмою «Енергодім», яка працює з вересня 2019 року і буде діяти до кінця 2023 року, фонд Держенергоефективності отримав поки що лише п'ять заявок з регіонів.
Раніше повідомлялося
- Міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак раніше заявляла, що 2020 рік для програми «Теплих кредитів» буде останнім.
- Однак стало відомо, що Держенергоефективності підготувало проект нової державної цільової програми на 2021-2025 роки, де пропонує залишити «Теплі кредити» до 2025 року. Проект розглядають міністерства, після чого його опублікують і направлять на узгодження іншим органам.