«Всього за три тижні, коли бізнес отримав рівні правила гри ми заробили додатково $1 млн. Наприклад, у сфері імпорту автозапчастин, які раніше завозилися „в сіру“ і почали завозити легально», — зазначив він.

Він додав, що сірий імпорт передбачає проходження товарів через митницю за підробленими документами або за заниженою митною вартістю. «Це дозволяє заощадити всього 10-15% вартості товару, адже при нелегальному ввезені товару контрабандистам доводиться нести високі і часто не прогнозовані витрати. І саме сектор сірого імпорту ми різними методами виводимо в легальну сферу», — заявив він.

Читайте також: Митниця запустить е-реєстр отримувачів гуманітарної допомоги

Складніша ситуація з чорним імпортом, який взагалі завозиться в Україну повз митниці. «Це перевезення в автобусах без декларування, в танкерах, які вивантажуються не на митниці, це провезення товарів через «зеленку». Як правило, особи, які цим займаються взагалі не мають ніякого юридичного статусу. Це навіть не ФОПи, хоча обсяги їх торгівлі сягають мільйонів доларів», — заявив чиновник.

Плани митниці на найближчий рік

  • Кадрова реформа є одним з пріоритетів на митниці.

«Питання не тільки в корупції, але і тут ми плануємо звільнити 500 керівників митниці та зменшити кількість регіональних митниць. В цілому ж, ми плануємо професійно підійти до питання кваліфікації і зрозуміти, на яких посадах нам потрібні висококваліфіковані працівники, а де можуть працювати люди без вищої освіти, як це практикується в Європі», — уточнив Нефьодов.

Читайте також: Нефьодов розповів, коли запрацює електронна митниця

  • Поліпшення інфраструктури митниці дозволить знизити ризик людського фактора.

«Сканери, які перевіряють товар дозволяють нам отримати підтвердження того, що за вантаж насправді ввозиться. І 5 з них почнуть працювати вже в цьому році», — пояснив глава митної служби.

  • В цілому за півтора року планується повністю переоснастити 15 пунктів пропуску.

«На наступний рік бюджетом передбачено 0,5 млрд грн на інфраструктурне оснащення митниці. За півтора року ми плануємо вкласти 1,5 млрд грн і запустити прозорий і швидкий процес оформлення на митних 15 пропускних пунктах»,- підсумував Нефьодов.

Нагадаємо, 5 липня Кабінет міністрів звільнив Максима Нефьодова з посади заступника міністра економічного розвитку і торгівлі та призначив головою Державної митної служби.