До 5 листопада продовжуватиме діяти ліміт на купівлю дорогоцінних металів 150 тис. грн. на добу.
«Зараз більше, ніж один 100-грамовий злиток на день, клієнт придбати не може, а розбивати покупку на кілька днів зазвичай некомфортно. З 5 листопада стане зручніше купувати великі об'єми», — розповідає керівник департаменту по роботі на міжнародних ринках та грошового обігу Радабанку Сергій Гнезділов. На його думку, за рахунок цього виростуть обсяги продажів.
Читайте також: Куди вкласти 10 тис. доларів США
Однак більшість банкірів вважає, що скасування лімітів навряд істотно збільшіть зацікавленість населення до купівлі банківських металів.
«Обсяг таких інвестицій обмежений не стільки фінансовим лімітом, скільки тим, що дохідність цього інструменту суттєво програє, наприклад, депозитам, через надвисокий спред між ціною купівлі та продажу, який може сягати 25% та повністю нівелювати прибуток від інвестицій», — говорить директор казначейства банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
Читайте також: Повільно, але правильно. Скільки приносять інвестиції в нерухомість
Заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Марина Ревуцька стверджує, що придбання банківських металів є довгостроковою інвестицією. Воно користується попитом з боку відповідної групи населення.
«Оскільки обмеження не розповсюджувалось на монети, а стосувалось лише банківських металів у зливках, обсяги операцій з банківськими металами не будуть суттєво збільшуватись», — вважає Марина Ревуцька.
Доступ на ринки forex, золота, криптовалют. +$25 на рахунок
Скільки можна купувати
З 5 листопада українці зможуть купувати валюту та банківські метали на будь-яку суму, без обмежень. Нацбанк скасував денний ліміт у 150 тис. грн через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.
Як збільшити дохід від інвестиції
Банкіри рекомендують придивитися до «жовтого» металу в якості одного з активів для диверсифікації інвестицій. Краще вкладати вільні кошти в золото, як мінімум, на рік, але оптимальний термін — не менше 5 років.
Невеликі злитки золота в 1−5 грам, скоріше, варто розглядати як сувенір або подарунок, а не інвестиційний інструмент. Поріг входу для приватних інвесторів складає не менше однієї унції (близько 31,1 грам).
Щоб отримати додаткову вигоду від інвестицій в «жовтий» метал, його можна покласти на депозит. Для оформлення такого вкладу потрібно купити в банку злиток номіналом від 50−100 грам, в залежності від умов фінустанови.
Але слід пам'ятати, що ставки за золотими депозитами зазвичай помітно нижчі, ніж за валютними вкладами. В результаті, через значну різницю між ціною купівлі і зворотнього відкупу дорогоцінного металу, інвестор може залишитися в мінусі. Особливо якщо ціна на золото в цей період не зростала.
Ставки за «золотими» депозитами в Україні коливаються в діапазоні від 0,1% до 4% річних.
Читайте також: Золото 2019: Скільки заробили інвестори