Що і для кого зміниться
- Нинішній опалювальний сезон для, тих, хто оформив субсидії, пройдуть на тих умовах, на яких вони оформлені.
Читайте також: Як оформити субсидію онлайн (покрокова інструкція)
«Принцип оформлення також не зміниться і в наступному році: ті сім'ї, які отримують менші доходи (а, значить, їм потрібний більший захист держави), будуть отримувати великі субсидії», — пояснив Гончарук.
Читайте також: Кабмін розширив коло отримувачів субсидій
Прем'єр запевнив, що завдання Кабміну — досягти показника, при якому середньостатистична сім'я не витрачає на оплату комунальних послуг більше 15% від свого сукупного доходу.
Плани Кабміну
- Кабмін передбачив з 1 травня 2020 року підвищення з 15% до 20% базової норми комунальних витрат від середньомісячного сумарного доходу домогосподарства при встановленні розміру обов'язкового відсотка платежу для одержувачів субсидій.
-
Кабмін планував виплачувати фінансову підтримку тим українським сім'ям, які витрачають на оплату комунальних послуг більше 15% своїх доходів.
-
В законопроекті про держбюджет на 2020 рік, який Рада прийняла в першому читанні, передбачено зменшення видатків на субсидії на 8 мільярдів гривень, або 14,5%.
-
З 1 жовтня 2019 року вступили в силу нові правила нарахування субсидій. Згідно з правилами, функція виплати житлових субсидій одержувачам переходить з центрального рівня на місцевий. Тепер одержувачі субсидії самостійно будуть вибирати, куди їм будуть перераховуватися кошти державної допомоги. Такий же принцип виплати передбачається застосувати і до порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.