«НБУ не залучений в переговори подібного роду і це логічно, тому що це справа власників (зараз власник Приватбанку – Міністерство фінансів). Поки я не бачу нічого подібного. Але, думаю, якщо таке обговорення все ж почнеться, воно буде публічним – дуже сенситивна для України тема», — зазначила заступник голови Нацбанку.
Читайте також: Суд призначив дебати у справі про повернення акцій Привату Коломойському
За її словами, НБУ піднімав тему «приватівських судів» на зустрічі з президентом і прем'єром 1 жовтня.
«Ми говорили про те, що подібні рішення (у квітні Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку, зараз в Госпсуді Києва проходять слухання про повернення акцій банку колишнім власникам, – ред.) створюють дуже негативний інформаційний фон для роботи банку. Після першого рішення щодо націоналізації ми бачили явні відтоки коштів клієнтів – некритичні для банку в цілому, але тим не менш, дуже неприємні», — додала Рожкова.
Читайте також: Хто отримає Приватбанк
Тема Приватбанку обговорювалася під час візиту місії Міжнародного валютно фонду в Україну, але сторони поки не визначилися з тим, як це питання буде відображено в меморандумі про подальшу співпрацю.
Що відомо
-
Коломойський і підконтрольна йому і Боголюбову кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів в процесі націоналізації, а також повернути їм акції банку.
-
У квітні, між першим і другим туром виборів президента України, Окружний адмінисуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним».
-
НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення. Потім цей же суд скасував рішення НБУ, яким було визначено перелік пов'язаних з Приватбанком осіб. Паралельно Печерський райсуд Києва розірвав договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку.
-
Коломойський заявляв, що не хоче повертати Приватбанк, але претендує на грошову компенсацію в $2 млрд. Пізніше він зажадав назад акції банку.
-
Місія МВФ, що працювала в Україні з питання нової програми, поїхала без конкретики. За інформацією, МВФ хоче детально прописати в меморандумі гарантії того, що Приватбанк не буде повернуто колишнім власникам.