«Вони це озвучували і президенту теж. Вони, до речі, зробили досить зрозумілий стейтмент. Часто вони завуальовують інформацію, а тут, мені здається, озвучили все чітко, вони були абсолютно відвертими», — сказав Данилюк.

Читайте також: Курс на денаціоналізацію Приватбанку загрожує співпраці України з МВФ — The Economist

«Звичайно, те, що вони (МВФ — ред.) поїхали без заключних домовленостей — це дуже негативний сигнал. І шкода, що це сталося тільки через проблему з Приватбанком. Я вважаю, що відповідальною позицією було б знайти на це відповідь. І якомога скоріше», — додав він.

 Оформити депозит в Приватбанку

Екс-секретар РНБО підкреслив, що Україна наразі потребує співпраці з МВФ, але ймовірні рішення щодо націоналізованого Приватбанку або компроміси з його колишніми власниками може покласти край співпраці України з фондом.

Читайте також: Україна продовжить переговори з МВФ у Вашингтоні за два тижні

«МВФ скаже: „Побачимось наступного разу, коли ви покажете, що ви знову серйозні“. І це буде такий ефект сніжного кому. Нема МВФ — не буде інвестицій, не буде далі приватизації, всього того, що дає поштовх для економіки. Тоді про які 40% протягом наступних п'яти років ми можемо говорити?», — зазначив Данилюк.

Що відомо

  • 26 вересня місія МВФ завершила роботу в Києві.

  • За словами Гончарука, глава місії Рон ван Роден позитивно оцінив досягнуті Україною показники, однак сторони поки не домовилася про нову програму співпраці, і переговори перебувають «в активній фазі».

  • Причин, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей з МВФ, кілька: загроза незалежності НБУ, перспективи розвитку ситуації з Приватбанком, ставлення уряду щодо очікуваної з 1 травня 2020 року лібералізації ціни на газ, невизначеність з бюджетом на 2020 рік.