За даними асоціації, монополіст у постачанні РРО для валютного ринку — ПАТ «Резонанс» — своєчасно не вніс відповідні зміни до програмного комплексу, які б давали можливість заокруглювати суми, кратні 10 копійкам. 

У зв'язку з цим, з 01 жовтня 2019 року всі небанківські фінансові установи змушені були пристосовувати свої обмінні курси так, щоб не виникало потреби в заокругленні сум. В іншому випадку, провести операцію купівлі-продажу валюти було неможливо. 

Читайте також: Банки отримали право заокруглювати суми касових операцій

За численними зверненнями учасників ринку, голова правління Асоціації «ВАФК» Анна Замазєєва звернулася до Національного банку з проханням посприяти врегулюванню ситуації на валютному ринку.

«В складний період коливання курсів валюти, який викликаний економічними чинниками, додалася ще технічна причина, яка також вплинула на зростання курсу. Монопольне становище виробника РРО – це не тільки привілегія, а й значна відповідальність перед усім ринком. Зловживання своїм становищем є неприпустим», — підкреслила Анна Замазєєва.

Саме тому, Асоціація «ВАФК» направила відповідне звернення до регулятора».

Що відомо

  • З 1 жовтня 2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестали бути засобом платежу.

  • Тож усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу – 10 копійкам.

Як заокруглюватимуть суми

Заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) здійснюється за такими правилами:

— сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

Читайте також: З 1 жовтня дрібні монети почнуть виводити з обігу

— сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не відбуватиметься.