Чому такий Фонд необхідний
«Ідея створення подібного фонду полягає в тому, щоб створити інститут, інструмент, під який були б передані всі державні підприємства, де працювали б інвестбанкіри, професійні люди, які розуміють, як керувати бізнесом, і керували б ним ефективно», — сказав Гончарук.
За його словами, сьогодні в Україні існують тисячі державних підприємств, які управляються десятками міністерств, органів. При цьому міністри і керівники держорганів замість того, щоб формувати державну політику в тій чи іншій галузі, підписують баланси і фактично керують підприємствами.
Читайте також: Рада скасувала перелік заборонених до приватизації держкомпаній
Ця практика є неприпустимою, зазначив прем'єр, оскільки уряд не повинен керувати державними підприємствами. Крім того, це неправильно, як з погляду конфлікту інтересів, так і з погляду організації процесів.
Якими компаніями буде керувати Фонд
За словами Гончарука, Кабмін поки не визначився з переліком держпідприємств, які відійдуть під управління Фонду.
«Ідеться про великі підприємства і компанії. Чому я не хочу зараз називати конкретні назви? Тому що список ще узгоджується.
Щодо окремих великих компаній, таких як «Нафтогаз», «Укренерго», потрібно уважно подивитися на обсяги зобов'язань перед зовнішніми кредиторами. Є багато обмежень, зокрема юридичних. Деякі компанії не можна об'єднувати, щоб вони не погоджували дії, тому вони повинні управлятися різними органами. Ці обмеження ми зараз вивчаємо», — сказав Гончарук.
Читайте також: Іноземців допустять до приватизації українських держпідприємств
При цьому прем'єр зазначив, що у такому фонді повинні працювати професіонали, які мають достатньо досвіду в управлінні бізнесом.
Що відомо
- Кабмін 29 вересня схвалив Програму дій уряду. Одна з цілей Кабміну — створити Фонд національного добробуту.
- «Створення Фонду дозволить централізувати управління, підвищити його ефективність і забезпечити громадянам України адекватний рівень прибутковості їхніх активів», — сказано в програмі дій уряду.