Читайте також: МВФ оновив прогноз щодо курсу гривні до долара
Зеленський повідомив, що менш ніж за місяць роботи новообрана Верховна Рада прийняла низку законів, спрямованих на реформування фінансового сектора, детінізацію економіки і реальну боротьбу з корупцією.
«Я запевняю у повній підтримці структурних реформ в економіці, незалежності Національного банку і всебічного розслідування зловживань у банківському секторі», — заявив Зеленський.
Крім того, сторони торкнулися питання подальших реформ енергетичного сектора і ситуації щодо Приватбанку.
Президент зазначив, що подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом є важливим елементом посилення довіри до України з боку іноземних інвесторів і міжнародних партнерів.
Що відомо
-
13 вересня Національний банк України і Міжнародний валютний фонд (МВФ) розпочали спільну роботу над новою програмою співпраці.
-
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук раніше повідомив, що метою переговорів з місією є отримання staff agreement (рекомендації ради директорів) для відкриття нової програми співробітництва для України до кінця року. Раніше він зазначав, що намічено провести переговори щодо нової 3-4-річної програми співпраці.
-
Поточна програма співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько 3,9 млрд дол.
-
Одним з основних проблемних питань в ході першого візиту місії у травні було прийняття нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення після скасування попередньої Конституційним судом у лютому цього року. На сьогодні цей законопроект прийнятий у першому читанні.
-
За прогнозами НБУ, угода про нову програму розширеного фінансування МВФ на термін 3-4 роки об'ємом від 5 до 10 млрд дол може бути досягнута до кінця цього року, що дозволить до січня отримати перший транш по ній у розмірі близько 2 млрд дол.