Що це значить
- Існує проект двох програм, які будуть можливі за час підготовки до реформи.
«Програма, що є в проекті державного бюджету, — це здешевлення кредитів для сільськогосподарських виробників. Ця програма існує і в 2019 році: програма здешевлення кредитів в АПК», — заявила міністр.
«Ви можете піти в будь-який банк, який є учасником програми, і якщо ваші документи відповідають усім вимогам, то ви отримаєте дешевший кредит, тому що держава витратить власні кошти для того, щоб ви заплатили не 20% ставку, а менше 5%», — додала Маркарова.
Однак в уряді усвідомлюють, що аграріїв турбує не лише розмір ставки за кредитом.
«Питання в стандартах, які застосовують банки, в заставі, яку з вас вимагають, в фінансовій звітності за останні 3 роки, якої у вас немає. Тому ми беремо найкращий світовий досвід Світового банку і працюємо над програмою, яка називається „часткова гарантія кредитування“, але фактично вона говорить про те, що держава працюватиме з усіма банками не тільки над здешевленням ставки, а й над тим, щоб надати додаткові гарантії. Ми розраховуємо, що ця програма запуститься раніше, ніж буде відкритий ринок землі, щоб у вас була можливість попрацювати з банками і станом на жовтень було розуміння, як ви можете отримати дешеві і довгострокові кредити за зрозумілою і прискореною процедурою», — заявила Маркарова.
Міністр запевнила, що уряд буде підтримувати всі легально працюючі компанії.
Що відомо
- Президент Володимир Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі.
- Зеленський заявив, що вже в цьому році в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
- Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
- Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні продовжений до 1 січня 2020 року.