«Як платити будете? Кольоровим поглядом, вогняними веснянками, посмішкою з щербинкою», — ділиться молодь у презентаційному відеоролику банку.
FaceРау24 — безконтактна технологія розпізнавання користувача за рисами обличчя. Вона дозволяє отримати товари та послуги без витрати часу на паролі та пошук банківських карток. Достатньо зробити фото, яке система ідентифікує із вашими даними в додатку та підтверджує платіж.
Читайте також: Коли запрацює новий Приват24 і які нові «фішки» там з'являться
Пілотний інноваційний проект реалізували завдяки інтеграції сучасних методів оплати Visa, технологій Amazon Web Services на основі оновленої платформи Приват24.
Жодних логінів, паролів, смартфонів та банківських карток — для здійснення оплати потрібна лише посмішка.
«У більшості з вас, напевно, немає із собою навіть гаманця, бо всі картки у смартфоні. Ми йдемо далі і запускаємо технологію, що дозволить забути вдома й телефон», — посміхається голова правління Приватбанку Петр Крумханзл.
Він наголошує, що можна втратити і телефон, і карточку, але не власне обличчя. На думку Крумханзла, питання біометрії — це питання майбутнього. І українці готові зробити крок до розвитку, використовуючи сучасні технології.
Зараз система біометричної оплати покупок FacePay24 доступна в кількох магазинах роздрібних торговельних мереж АТБ і HOP HEY в Дніпрі.
Під час Privat Innovation Day журналістів запросили стати піонерами використання сервісу «оплати обличчям».
«Мінфін» вирішив також приміряти різні гримаси, щоб придбати смаколики у магазині «Море пива». Виявилося, що процедура проста і цікава.
Крок № 1
Встановити оновлений додаток Приват24 і зайти у профіль нової версії додатку.
Крок № 2
Активувати функцію FacePay24.
Тримаємо вертикально телефон і робимо три фото з різних ракурсів: профіль, фас та анфас. Тепер система зберегла ваші дані.
Технологія чимось нагадує зйомку акторів у кіно, після чого перетворюють їхнє обличчя в анімованих героїв.
Крок № 3
Вибираємо банківську картку, якою будемо платити, та зберігаємо налаштування. Із бажаним товаром прямуємо до каси магазину.
Каса нічим не відрізняється від звичайної. Продавець за прилавком, комп’ютер, термінал. Лише поруч встановлено невеликий планшет.
Дівчина пробиває мармеладні цукерки і воду, потім натискає «оплатити обличчям». Планшет відкриває сторінку з віконцем-камерою і просить зробити фото. Схоже на селфі.
Кілька секунд система намагається розпізнати обличчя. Готово? Натискаємо «далі». На екрані з’являється кільце завантаження, а потім повідомлення про успішну оплату.
Замовити кредитну картку від Приватбанку
FacePay і питання безпеки
Найбільше питань викликає безпека системи автоматичного розпізнавання обличчя. Творці FacePay24 переконують, що впровадили відповідні заходи. Зокрема, технічні та фізичні контролі, шифрування даних під час зберігання та передачі.
Окрім цього, діють фінансові ліміти, розмір яких залежить від середнього чеку клієнта. У випадку перевищення Приват24 просить підтвердити оплату в додатку.
Банк гарантує, що не використовуватиме приватну інформацію із профілю користувача для таргетингу продуктів, послуг та маркетингу.
Система здатна відрізнити живе обличчя від звичайної фотографії, оскільки працює з об'ємними зображеннями та розпізнає живу міміку.
Як вестиме себе з 3D-моделлю обличчя не тестували. А любителям яскравого макіяжу та легкої небритості не варто чекати труднощів — вас впізнають.
Є додаткові параметри, завдяки яким система аналізує мільярди зображень та відео, а потім вирішує провести чи скасувати транзакцію. Зокрема, інформація про те, чи оплачували ви раніше таким способом, чи купували щось за цією геолокацією.
Безконтактні розрахунки в Україні
Безконтактні розрахунки набувають популярності завдяки своїй швидкості та зручності. За дослідженням Visa, зараз безконтактно здійснюють 72% платежів.
Регіональний менеджер компанії Visa в Україні Світлана Чирва стверджує, що після першого досвіду використання безконтактних технологій повторення таких розрахунків збільшується у 8 разів.
«Біометрія відкриває нові можливості з точки зору автентифікації та безпосередньо здійснення платежів, гарантує їхню безпеку, і в подальшому буде значною мірою впливати на розвиток електронних платежів», — додає Світлана Чирва.
На зміну ідентифікації за відбитком пальця приходить розпізнавання обличчя. Донедавна фантастична технологія безконтактної автентифікації клієнта тепер доступна для всіх охочих.
Світлана Тартасюк