Результати опитування
На запитання, чи повинна людина, у власності якої є земля, повинна мати право її продати, 50,4% опитаних відповіли ствердно, 28,1% — відповіли «ні», а 21,5% не змогли однозначно відповісти.
Водночас, серед тих, хто володіє землею, за можливість її продавати виступає 55,6%, а серед тих, у кого немає землі — 45,6% респондентів.
Читайте також: П'ять ключових моментів нового законопроекту про ринок землі
На запитання щодо ринку землі 33,2% опитаних відповіли, що земля в принципі не може бути об'єктом купівлі-продажу, 22,1% — що землю продавати можна, але не іноземцям, 12,4% — землю можна продавати, але з обмеженням на одну особу або фірму, 10,8% — землю можна буде продавати, якщо законодавчо забезпечити гідну ціну, нижче якої продаватися не може, 8,1% — земля повинна бути у вільному продажу без обмежень, а 13,4% не змогли відповісти.
Читайте також: Відкриття ринку землі. Чого чекати українцям? (відео)
Серед респондентів 34,6% відповіли, що їхня сім'я має земельний пай у власності і це офіційно оформлено, 10% мають землю, але вона не оформлена офіційно, 55,1% — що ніякої землі у них у власності немає, а 0,3% не відповіли.
Серед тих, у кого є пай, 8,5% повідомили, що земля пустує, 38,2% вирощують продукти для своєї сім'ї, 10,2% вирощують продукти на продаж, 11,1% здають ділянку в оренду неофіційно, 39,8% здають в оренду офіційно.
Також, серед тих, хто володіє землею, 47,8% відповіли, що якщо мораторій на продаж буде знятий, вони нічого зі своїми ділянками робити не будуть, 6,6% продадуть землю або її частину, 3,9% докуплять землі, 11,1% — залишать в оренді у того ж орендаря, 2,5% — змінять орендаря. 1,5% дали інший варіант відповіді, а 26,5% не змогли відповісти однозначно.
Респонденти опитування
- Опитування проводилося у населених пунктах у всіх областях України, окрім АР Крим, на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей.
- Всього опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Що відомо
- Президент Зеленський заявив, що в цьому році в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
- У Міністерства економіки, торгівлі і сільського господарства є 35 сценаріїв введення ринку землі в Україні.
- Відкриття ринку сільськогосподарських земель може приносити економіці щорічно від 700 мільйонів до 1,5 мільярда доларів, заявила в. о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофимцева.