Що це значить

  • Зазначається, що проект закону передбачає банківські сертифікати двох видів — процентні й дисконтні.
  • Емісія банківських сертифікатів може бути разовою та серійною.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, банківський сертифікат поєднує властивості банківського вкладу і цінного паперу, має зручний технологічний механізм випуску та обслуговування.

Читайте також: Ставки за держоблігаціями продовжують падати

На відміну від ощадних (депозитних) сертифікатів, банківський сертифікат буде існувати в бездокументарній формі та у зв'язку з цим мати зручні для власника механізми обліку і обігу на вторинному ринку.

Високоприбуткові інвестиції

Банківський сертифікат з невеликою втратою прибутковості можна буде продати іншому банку або особі (в тому числі на фондовій біржі з застосуванням механізмів гарантування виконання угод за принципом «поставка цінних паперів проти оплати»), або відчужувати будь-яким іншим способом у зручний час. Не буде потреби особисто звертатися в банк-емітент і проходити велику кількість бюрократичних процедур переоформлення сертифіката на іншу особу.

Історія питання

  • У жовтні 2018 року Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності вже рекомендував Раді прийняти за основу законопроект про фінансові інструменти банків.
  • Зокрема, законопроект пропонував ввести банківські сертифікати — новий вид емісійних цінних паперів, випускати які будуть банки.
  • 27 травня Україна приєдналася до системи міжнародного депозитарію Clearstream, завдяки чому іноземні інвестори можуть купувати українські державні цінні папери та розраховуватись за них через цю систему.