Із чим це пов'язано
- Причинами зміцнення гривні Шевчишин назвав жорстку монетарну політику НБУ, сприятливу цінову кон'юнктуру сировинних ринків і політичний оптимізм.
- Крім того, як пояснюють в НБУ, гривня зміцнилася завдяки зростанню іноземних інвестицій у держоблігації.
Найбільш нестійкі валюти
Найбільш нестійким з початку року виявився аргентинський песо. Він обвалився протягом одного дня, в результаті несподіваних підсумків попереднього голосування на пост президента.
Читайте також: Смолій розповів, чому НБУ не стримував зміцнення гривні в липні
Другою нестабільною валютою став узбецький сум, на стійкість якого вплинула лібералізації валютного ринку в країні та встановлення плаваючого курсу.
Більше 10% втратили валюти Туреччини через конфронтації між США та Європою, а також Швеції, автопром якої страждає від конфлікту між Китаєм і США.
Читайте також: Зміцнення гривні: Нацбанк все зробив правильно?
У серпні лідером падіння залишився аргентинський песо. Лідером за темпами зростання в серпні стала японська ієна. «Торгова війна Китаю і США призвела до великого притоку, в першу чергу, азіатського капіталу в Японію, як тиху гавань, спровокувавши таким чином зміцнення ієни на 2,3%», — зазначає Шевчишин.
Отримати бонус $25 на торговий рахунок Weltrade
Що відомо
- Гривня з початку 2019 року зміцнилася до американського долара на 9,1%, що є кращим результатом серед світових валют.
- НБУ в серпні купив на міжбанківському валютному ринку 316 мільйонів доларів, або на 300 мільйонів доларів більше, ніж продав.
- Гривня зміцнилася в основному завдяки зростанню іноземних інвестицій у держоблігації (ОВДП). На думку експертів, це триватиме до кінця року.
- Важливу роль у збереженні стабільності національної валюти наступного року відіграватиме можливість держави обслуговувати борг.