За даними видання, за останні кілька місяців чиновники з Державного комітету у справах розвитку і реформ КНР, міністерства промисловості і інформаційних технологій, а також міністерства комерції вивчають виробничі ланцюжки поставок китайських IT-компаній в умовах загострення торгового конфлікту з США.
Серед компаній, які, за даними видання, вивчалися на предмет залежності від іноземних поставок, були, зокрема, китайські виробники смартфонів – Oppo, Vivo і Xiaomi.
Китайські виробники вже ведуть роботу зі скорочення залежності від іноземних компаній у виробничому ланцюжку. Міністерство комерції КНР раніше в цьому році почало готувати свій «чорний список» у відповідь на санкції США проти Huawei та інших компаній.
Хоча Пекін заявив, що поки що не вживатиме заходів у відповідь на останні імпортні мита з боку США, китайські санкції проти американських компаній можуть бути озвучені після вступу в силу повної заборони для приватних компаній США на співпрацю з Huawei.
Внесення в «чорний список» для компаній США може означати як втрату доступу до ринку Китаю, так і додаткові витрати через необхідність перенесення виробництва в інші країни.
Що відомо
- 24 серпня влада Китаю оголосила про введення мит на товари, імпортовані зі США, на загальну суму 75 мільярдів доларів.
- З 1 вересня США розширять мита на імпортовані товари з Китаю, які раніше не потрапили під них. Збори в 10 відсотків торкнуться імпортованої китайської продукції на загальну суму в 300 млрд доларів.
- Пізніше влада США прийняла рішення відкласти введення 10% мита на певний перелік товарів, імпортованих із Китаю, до 15 грудня через різдвяні свята.