Спеціальні програми використовуються для управління трудовою міграцією з 2012 року. В проектах беруть участь працедавці, які відповідають умовам програм. Потім відібрані ними іноземні працівники повинні отримати необхідні дозволи в чеських посольствах або консульствах у своїй країні.
До сьогодні в Чеській Республіці діяло шість програм. Три з них були для висококваліфікованих працівників: дві – для інвесторів, третя – для робітників з України та Індії.
Були дві програми для середньо та низько кваліфікованого персоналу. Остання програма була розрахована на пошук працівників у сферу сільського господарства з України навіть без кваліфікації.
Що нового
- Тепер діятимуть три програми – для ключового та наукового персоналу, для висококваліфікованих та кваліфікованих працівників.
За даними Торгової палати, програми для кваліфікованих працівників регулюватиметься урядом. Палата прийматиме запити від компаній з восьми країн – України. Чорногорії, Сербії, Філіппін, Індії, Казахстану, Молдови та Монголії.
За даними МВС країни, працедавці найбільше цікавились робочою силою з України через мовну та культурну близькість. Як повідомляється, квоту збільшили у декілька разів.
Щорічно 40 000 працівників з України зможуть працювати у Чехії замість нинішніх 19 600 осіб. Як вказано з документах, з Сербії та Чорногорії працедавці зможуть найняти 2 000 людей, з Філіппін, Монголії та Молдови – по 1000, з Індії – 600, з Казахстану – 300.