Що це значить

Згідно з оприлюдненим річним Звітом про діяльність Ради з фінансової стабільності саме Ощадбанк досягнув найбільших успіхів у реструктуризації. Завдяки вжитим заходам кредитний портфель держбанків помітно покращився.

Як зазначають у банку, активне використання законодавчо закріпленого інструмента фінансової реструктуризації – один з ключових пріоритетів у роботі з проблемною заборгованістю в Ощадбанку. 73% заявок, які розглядає Секретаріат з фінансової реструктуризації, – заявки Ощадбанку.

Читайте також: На чужому досвіді: як Україні вирішити проблему поганих кредитів

За час дії Закону України «Про фінансову реструктуризацію» Ощадбанк провів 16 процедур фінансової реструктуризації на суму понад 26,8 млрд грн.

Отримати кредит готівкою

За чотири роки банк отримав близько 7200 судових рішень на свою користь на загальну суму 50 млрд грн. З них 14,6 млрд– претензії до кінцевих бенефіціарів – фізичних осіб. На користь Ощадбанку вже стягнуто грошима і майном близько 7,07 млрд грн.

Що відомо

  • Згідно зі звітом у державних банках проблема непрацюючих кредитів (NPLs) є найгострішою. На початок травня 2019 року частка NPLs у їхніх валових кредитних портфелях становила 66.2%.
  • Частка державних банків у загальному обсязі непрацюючих кредитів сектору становила 69,8%, із них 40,7 в. п. у Приватбанку.