«В Україні — плаваючий, а не фіксований курс гривні. У нас немає такої тактики, щоб захищати якусь цифру, припустимо, не дати гривні зміцнитися більше 25 грн/$1 або не дати гривні ослабнути більше 30 грн/$1. Тобто, в цьому і є суть політики плаваючого курсу, він змінюється під впливом попиту і пропозиції», — сказав він.
Як зазначив Пономаренко, під час проведення операцій на міжбанківському валютному ринку НБУ продовжує дотримуватися стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 рр., які не впливають на напрямок руху курсу гривні.
Читайте також: У Нацбанку пояснили, чому регулятор допустив обвал долара
За його словами, курс гривні зміцнюється під впливом ринкових факторів. Насамперед, це зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП, сприятлива ситуація на зовнішніх ринках для українського експорту, а також відносно низькі темпи імпорту і репатріації дивідендів. Сприятлива ситуація на валютному ринку протягом більшої частини цього року, сказав він, НБУ дає можливість поповнювати міжнародні резерви.
Читайте також: Аномальне зміцнення гривні. Що далі
«Формування такої „подушки безпеки“ буде важливим чинником згладжування значних курсових коливань в майбутні періоди, а також успішного проходження періоду пікових виплат за зовнішнім боргом України протягом 2019-2021 рр», — зазначив Пономаренко.
Директор департаменту відкритих ринків НБУ також повідомив, що центробанк в 31 липня купив на міжбанківському валютному ринку близько $170 млн, з початку липня — більш $1 млрд, з початку року — понад $2,5 млрд.