Що відомо
Зокрема, ідеться про Zuger Kantonalbank і Grisons cantonal bank (GKB).
«В окремих випадках ми надаємо короткотермінові кредити з нульовою або негативною ставкою для інституційних клієнтів», — сказала представник Zuger Kantonalbank.
У другій кредитній організації також пояснили, що надають такі кредити тим, хто бере велику суму на короткий час. При цьому ставки в банках кантонів Цюріха, Женеви і Берна залишаються на рівні вище нуля, вказує агентство.
Відсоткова ставка Національного банку Швейцарії встановлена на рівні мінус 0,75%. Кредитні організації країни змушені доплачувати центробанку за зберігання надлишкових коштів. Негативні ставки також встановлені в банках Данії, Швеції та Японії.
Читайте також: Нацкомісія хоче змінити правила видачі кредитів
Нацбанк Швейцарії вже кілька років зберігає процентну ставку на від'ємному рівні. Вартість швейцарського франка залишається високою, а інфляція — низькою.
Національний банк Данії вперше ввів від'ємну відсоткову ставку у 2012 році, щоб зберегти курс своєї валюти. У 2016 році The Wall Street Journal писала, що данець, замість того щоб платити відсотки по кредиту, узятому 11 років тому, в останньому кварталі отримав від банку 38 дол. черезу від'ємну процентну ставку за кредитом.
За даними Realkredit Danmark, найбільшого іпотечного кредитора країни, минулого року в нього було 758 позичальників з від'ємними ставками по іпотеці. Видання зазначало, що негативна сторона цієї ситуації в тому, що банки не платять відсотки по більшості вкладів, тому громадяни вкладаються в нерухомість. Проте, як зазначала газета, у разі надмірного зростання інвестицій на ринку нерухомості країні може загрожувати фінансова криза.