Тиждень, що минає, був насичений сприятливими для економіки України подіями. Якими саме, розповів у своїй колонці на «НВ» спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса. «Мінфін» публікує ключові тези огляду. 

Тішить нафта, ціна якої падає на тлі можливих пом’якшень щодо Ірану: чорне золото за останній час втратило приблизно 5%. А ось що не дуже подобається, так це досить різке падіння вартості наших улюблених пшениці і кукурудзи.

Оптимізм панує і в українському сегменті єврооблігацій. За останній тиждень ціни за державними облігаціями зросли на пару пунктів, стимулюючи Мінфін проводити нові розміщення. Прибутковість по українській кривій в середньому становить 6,4%. 

Нафтогаз минулої п’ятниці залучив приблизно $1 млрд, зробивши подвійний випуск у доларах і євро. Тепер компанія може одночасно задовольнити забаганки уряду, якому потрібні гроші в бюджет, і закачати газ у сховища, щоб не задовольнити взимку Путіна, коли він почне перекривати краник. У підсумку за два тижні дві державні компанії скористалися відкритим вікном можливостей і провели успішні розміщення до виборів, які можуть принести не завжди приємні сюрпризи.

Іноземці все активніше заходять у внутрішні облігації, зокрема доларові, на тлі зниження дохідності по суверенній кривій єврооблігацій. Цього тижня Мінфін провів суперуспішне розміщення ОВДП і зібрав з ринку 33 млрд грн. Причому левова частка припала на валютні ОВДП, за якими Мінфін отримав приблизно $1 млрд. І якщо близько $750 млн з них — рефінансування старого боргу, то приблизно $250 млн — нові гроші. Такими темпами ставки на внутрішньому ринку знижуватимуться не лише за гривневими облігаціями. Там вже другий тиждень поспіль Мінфіну вдається продавити дохідність вниз на 0,2%.

Не дивно, що на цьому тлі Нацбанк зважився знизити ставку, яка тепер становитиме 17,0%. Регулятор поки що діє обережно, але плани у нього більш ніж агресивні: до кінця наступного року облікова ставка може опуститися нижче 10%. Це, звісно, трапиться, якщо не прилетять чорні лебеді, які так люблять гніздитися в Україні.

Гривня ж трохи ослабла за останній тиждень, повернувшись до позначки 26,0. Одразу помітно, що цього тижня іноземці не обмінювали свої долари на гривні, а віддавали їх уряду напряму.