«НБУ знизив облікову ставку до 17%. Враховуючи фактичний рівень інфляції, Мінфін, звичайно, таємно сподівався на більше зниження ставки, тому що облікова ставка безпосередньо впливає на вартість розміщення Мінфіном облігацій внутрішньої державної позики в гривні, але раді, що НБУ зберіг тенденцію до зниження!», – написала вона.
Нагадаємо, правління Національного банку України прийняло рішення знизити облікову ставку з 17,5% до 17% річних.
Також відсьогодні НБУ буде публікувати прогноз процентної ставки в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу.
Для збереження нинішнього курсу на ефективне управління державним боргом та продовження відповідальної бюджетної і фіскальної політики Україні слід спрямувати зусилля на розблокування процесу «великої приватизації», додала Маркарова.
Читайте також: Зеленський хоче провести велику приватизацію в 2019 році
«Тому велика приватизація – не лише інструмент для подолання корупції в держкомпаніях і надходження для них ефективного власника, а і джерело фінансування, яке скорочує необхідність запозичень на цю суму і зменшує кількість коштів, необхідних для його обслуговування. Тому енергія і заходи у другій половині року повинні бути спрямовані на розблокування великої приватизації та організацію прозорих і публічних конкурсів на всі активи», – пояснила Маркарова.
Вона також нагадала, що із запланованих в 2019 році 17,1 млрд грн надходжень від приватизації держбюджету наразі отримав усього 0,3 млрд грн.
Раніше повідомлялося, що колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду задовольнила скаргу Фонду держмайна на рішення судів попередніх інстанцій, розблокувавши процес призначення радників з приватизації п'яти держкомпаній.