«Публікація прогнозу процентної ставки є частиною еволюційного процесу посилення прозорості монетарної політики для центральних банків-таргетерів інфляції. Це підвищує зрозумілість і передбачуваність монетарної політики для учасників ринку, а отже, робить її більш дієвою», — зазначив він.
За словами Смолія, правління наголошує, що прогноз не є зобов'язанням Нацбанку, а тому фактична облікова ставка може відхилятися від прогнозу в разі зміни макроекономічних умов.
Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку
«Базовий сценарій НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% впродовж наступних років за умови стійкого зниження інфляції до цілі 5%», — зазначив голова банку.
Крім того, Смолій зазначив, що найбільш стрімке зниження ставки очікується протягом 2020 року разом з поверненням інфляції до цільового діапазону та покращенням інфляційних очікувань.
«Реалізація низки проінфляційних ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження, може зумовити більш повільне зниження процентної ставки до 8%. Водночас збільшення попиту нерезидентів на гривневі ОВДП та відповідне зміцнення обмінного курсу створить можливості для більш швидкого зниження облікової ставки порівняно з базовим сценарієм», — підсумував він.