Як це було
В кінці травня Госпсуд Київської області дозволив ліквідатору «Торгового дому «Росава» без згоди Фонду гарантування вкладів продати майно, яке є предметом забезпечення вимог банку «Фінанси та кредит».
Рішення про ліквідацію «Росави» було прийнято на загальних зборах акціонерів у квітні 2018 року. У компанії називали цей крок «реструктуризацією підприємства», яка «передбачає повне збереження поточних робочих місць, збільшення обсягів виробництва, додаткові інвестиції».
Після цього Фонд гарантування вкладів публічно заявив про 2 млрд грн боргу групи «Росава» перед збанкрутілим банком «Фінанси та кредит», який теж був підконтрольний нардепові Жеваго, адже процес ліквідації групи може блокувати стягнення боргу в примусовому порядку.
Перед цим суди винесли низку рішень, за допомогою яких «Росава» втратила поруки перед банком «Фінанси та кредит» за кількома кредитними договорами.
В ході ліквідаційної процедури було виявлено кредиторську заборгованість компанії-боржника в розмірі 20,5 млрд грн, але оскільки Офіс великих платників податків ДФС із запізненням повідомив про податкової заборгованості на 1,3 млрд грн, то кредиторські вимоги визнані у розмірі 19,3 млрд грн.
Згідно з судовими матеріалами, грошові кошти на рахунках «Росава» заарештовано, зокрема, в Альфа-Банку, Акордбанку, Промінвестбанку, банку Південний, Укрексімбанку.
«Росава» є акціонером зовнішньоторговельної компанії «КРАЗ», «Білоцерківської ТЕЦ», страхової компанії «Омега». Крім того, вона фігурує серед засновників «Торговий дім «Росава», яке було визнано банкрутом постановою Господарського суду Київської області від 19 серпня 2018 року.