«Мінфін» відкриває серію публікацій про успішних українських бізнесменів — «Правила життя підприємців». У цих матеріалах ми будемо збирати висловлювання бізнесменів про їх принципи ведення бізнесу, погляди на життя і секрети успіху.
Партнер матеріалу — Приват24 для бізнесу
За результатами 2018 року Владислав Чечьоткін зайняв 29 місце в рейтингу 100 найбагатших українців від журналу «Новий час» та інвесткомпанії Dragon Capital. Його статки оцінили в $165 млн, за рік вони збільшилися на 124%.
За 15 років його невеликий стартап з продажу побутової та електротехніки перетворився в найвпливовішого гравця в онлайн-торгівлі.
Якщо у тебе є крутий зростаючий бізнес, часу немає. Твоя робота і є твоїм хобі.
10 правил життя від Владислава Чечьоткіна
1. Дуже важливий висновок, який я для себе зробив і який періодично доводиться робити заново: швидкість відіграє набагато більшу роль, ніж перфекціонізм.
2. Я проходив курс «Дизайн мислення» в Стенфорді. Суть в тому, що коли у тебе з'явилася ідея, потрібно відразу ж братися за її реалізацію. Проводити експерименти, придумувати прототип. В ході цього ти знаходиш дуже багато проблем, про які навіть не підозрював.
3. Я брав участь у всіх процесах створення компанії. Назву для магазину обирав дуже довго. Уже майже все було готово, а назви немає. Потім я зрозумів, що буду продавати все, що встромляється в розетку. Прийшов додому і кажу: «дружина, у нас буде «Розетка».
4. Ми вже 15 років працюємо разом з дружиною у спільному проекті. Звичайно, бувають конфліктні ситуації — ми намагаємося не переносити їх на сім'ю. В принципі, ми і бізнес побудували як сім'ю: розподілили ролі і, якщо хтось залазить на чиюсь територію, виїжджаємо на відносинах.
5. Коли я починав свій бізнес, у мене не було ніяких зв'язків. У батьків я не взяв ні копійки. У інвесторів не взяв ні копійки. Перші інвестори і перші партнери з'явилися в 2015 році, коли ми (з дружиною — ред.) вже були відомими, забезпеченими особами і вели досить успішний бізнес.
6. Я асоціюю себе зі своїм бізнесом. Проколи мого бізнесу — це мої проколи. І я готовий нести за це відповідальність.
7. У мене немає конкретних прикладів для наслідування, швидше якісь внутрішні переконання. Я намагаюся не брехати. Веду себе на рівних з іншими людьми і не намагаюся комусь щось довести. Мені набагато ближче відкрита і доброзичлива американська модель поведінки, ніж європейська або, тим більше, азіатська.
8. Раніше я сором'язливо придумував відмовки, коли мене питали про хобі. Відповідав: «Ну я люблю читати книги». Насправді, якщо у тебе є крутий зростаючий бізнес, часу ще немає. Твоя робота і є твоє хобі. Зараз у мене є щось схоже на хобі, воно пов'язане з очищенням мізків: я люблю гуляти в лісі, довго і без телефону.
9. Мотивація на старті і мотивація зараз відрізняються. Сьогодні хочеться бути першим, найбільшим, улюбленим. Звичайно, хочеться грошей, але набагато менше, ніж на самому початку бізнесу. Сьогодні мотивують різні експерименти, нові горизонти, напрямок бізнесу.
10. Найголовніше питання для нас (Розетка — ред.) — це чесність. При цьому немає ніяких півтонів, мовляв, хороший фахівець, значить нехай трохи краде. Друге — клієнт завжди правий. Всі співробітники пам'ятають, що вони підлеглі клієнта.
Партнер матеріалу — Приват24 для бізнесу