Склад наглядової ради
- До наглядової ради увійшли: Шевкі Аджунер, Байба Апін, Пітер Бріггс, Міхаель Вайнштейн, Олексій Грінченко, Олексій Резніков.
- Представником держави від Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності обрано Дмитра Власова.
- Представником держави від Кабміну виступає Даніель Білак.
Як зазначають у банку, вперше в історії більшість в наглядових радах держбанків буде представлена незалежними директорами. Очолювати наглядову раду також буде один з незалежних директорів.
Читайте також: FinAwards 2019: Ощадбанк визнано найтехнологічнішим
Обрання незалежної наглядової ради сприятиме пришвидшенню імплементації затвердженої стратегії розвитку, підвищенню ефективності управління ризиками, наслідком чого стане збільшення прибутковості і привабливості Ощадбанку для інвесторів.
Що це значить
Призначення незалежних наглядових рад держбанків є фундаментальною інституційною реформою. Для Ощадбанку це ще й обов’язкова умова подальшого співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку.
Читайте також: Наглядова рада ПриватБанку поповнилася фахівцями зі світовим досвідом банкінгу
«Менеджмент банку разом із міністерством фінансів та нашими європейськими партнерами працює над тим, щоб Ощадбанк став комерціалізованим, готовим до відкритої конкуренції, щоб його корпоративне управління відповідало кращим світовим практикам", – відзначив Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку.
«Персональне завдання для кожного з членів правління і в першу чергу для мене – забезпечити максимально швидке та глибоке залучення нового складу наглядової ради в проблематику банку з метою актуалізації стратегії та виконання її завдань. Маємо десятки проектів та ініціатив, для реалізації яких важливе як корпоративне управління, яке ґрунтується на кращих світових практиках, так і послідовність дій команди і курсу, які змінили і розвивають банк», — додав він.
Як обирали
Акціонер банку в особі Міністерства фінансів приділив особливу увагу прозорості відбору кандидатів із залученням провідних кадрових агенцій, які, своєю чергою, обирали за участю міжнародних організацій.
Переможців за результатами співбесід та їх оцінки відповідно до встановлених критеріїв визначала конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники від профільного Комітету ВРУ, Президента, КМУ.