У цьому місяці кінець податкових розрахунків у клієнтів за рахунок вихідних 18 та 19 травня проходить дещо сумбурно і в явному часовому цейтноті. Саме брак часу змусить сьогодні експортерів активно продавати валюту для розрахунку з державою, а у імпортерів скоротить можливості щодо її купівлі.
Додатково на ситуацію на міжбанку вплине зниження ліквідності в системі (на ранок 17 травня коррахунки банків впали до 55,8 млрд гривень) та її черговий дуже нерівномірний розподіл. Більше 85% всіх цих ресурсів сконцентровано всього на перших 20-25 банках, а інші їх колеги відчувають гострий дефіцит гривні. Це скорочує їх можливості як на ресурсному, так і валютному міжбанку.
Деяку підтримку нацвалюти надасть готівковий ринок, де вчора припинилося зростання цінників продажу долара і це трохи заспокоює ситуацію.
До негативу можна віднести вже триденну тенденцію на торгах в частині тиску на гривню, що психологічно працює проти неї і налаштовує учасників ринку на девальваційні очікування.
Ми прогнозуємо досить велику активність на ринку, незважаючи на закінчення тижня. Це пов'язано з бюджетними платежами у клієнтів. Обсяг операцій на торгах буде в межах до 410 млн доларів при укладанні 570-620 угод, а коридор по долару збережеться в межах 26,25-26,40 гривень.
Позиційні війни великих гравців в частині курсових ігор триватимуть, а спекулянти будуть працювати «в дві сторони». Регулятор вельми налаштований на вихід на торги для поповнення ЗВР, але остаточне рішення в цьому питанні буде залежати від наявності надлишку долара на торгах.Поки його фактично немає і це дуже «засмучує» НБУ.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,15- 26,31 і продаж 26,38-26,55 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,28-26,32 гривень та продаж 26,345 -26,45 гривень.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram