Поки в Україні все перетворюється на фарс, демонструючи демоверсію майбутньої п'ятирічки, ринки зберігають бадьорість духу та гарний настрій.
Настрій на світових ринках
Індекс S&P500 впритул підібрався до історичних максимумів і відкриється в п'ятницю з позначки 2879 пунктів. Попереду планети всієї біжить технологічний сектор. І індекс NASDAQ вже оновив історичний максимум.
Глобально ж ринки очікують дозволу китайсько-американського протистояння, запущеного Трампом, через якого вже і глава МВФ Крістін Лагард заявила, що зростання світової економіки втрачає момент. З цього приводу на ринки поки що доставляють позитивну інформацію, як з боку Трампа, який відмовляється від тимчасових ультиматумів, так і з боку китайських товаришів.
З протилежного боку океану слідують традиціям і заповітам Шекспіра. Багато галасу даремно — так можна охарактеризувати процес Brexit, де нічого не сталося, нехай подій було багато.
Гарні новини для українського ринку
Де триває динаміка, що радує українське око, так це на сировинних ринках. Руда летить вгору, газ продовжує сповзати вниз — створюючи прекрасні умови для української гривні.
Гроші продовжують надходити на ринки, що розвиваються. На цьому тлі позитивна динаміка відзначалася і в українському сегменті, де, звичайно, головною новиною стали результати виборів.
Котирування українських єврооблігацій зросли на результатах, які, втім, не стали великим сюрпризом для інвесторів, адже вони довіряють соціології. Треба відзначити, що і у Володимира Зеленського зараз почався своєрідний медовий місяць з інвесторами і спекулянтами, які поки що позитивно оцінюють факт його лідерства, не сильно лякаючись зловісних тіней за спиною.
Меседжі, які доходять до банкірів в Сіті від команди Зеленського, оцінюються позитивно, як і той факт, що ці меседжі продукують шановні у фінансових колах люди, Данилюк і Айварас.
І, звичайно, ключове — ринки поки не закладають жодних проблем у співпраці з МВФ в разі обрання Володимира Зеленського, в чому зізнаються як торговці з Лондона, так і рейтингові агентства.
Читайте також: Moody's розповіло, що буде з економікою при Зеленському
І якщо інвестори вірять в такі оцінки, то їм треба купувати. Якщо не вірять і підозрюють, що все може бути не так і гладко, то для них з'являється унікальна можливість заробити на ірраціональності ринків. Правда, тут слід пам'ятати заповіт старого трейдера про те, що ринки можуть залишатися ірраціональними довше, ніж ви залишитеся платоспроможними.
Позитивний настрій ринків відбився і на результатах первинного розміщення ОВДП, де знову було багато покупців і серед них очевидно, достатня кількість нерезидентів.
Читайте також: Нерезиденти наростили в 3,2 рази вкладення в ОВДП
Втім, поки це мало відбивається на курсі гривні, яка коливається все в тих же межах, навколо 27,0 гривень за долар. Навіть динаміка резервів НБУ поки що позитивна, вони приросли за березень на $400 млн.
Але попереду їх чекають трохи інші часи і інша динаміка, адже вже з травня треба буде виплачувати борги, а на транш від МВФ можна не розраховувати до липня, в кращому випадку. І це при будь-якому результаті президентських виборів.