«ВТОРИЧКА» — СІЧНЕВИЙ ЗЛІТ
Надлишок будинків старого фонду частково провокує зниження цін на новобудови, а ось ціни на квартири вторинного ринку навпаки зростають.
Вартість нерухомості на вторинному ринку стрибнула вже в січні. Так, в середині грудня «вторичка» продавалася приблизно за 26 700 грн/м2 — а в січні продавці вже просили 27 300 грн за м2. У лютому ціна дещо знизилася, а до весни піднялася знову — і сьогодні метр квадратний вторинного житла коштує близько 27 000 грн.
У доларах же вартість «вторички» плавно підвищувалася протягом сезону. Ціни «стартували» з 950 дол/м2 на початку зими — і доросли до 1000 дол/м2 зараз.
Річна статистика: у 2018-му вторинна нерухомість подорожчала більше, ніж новобудови — приблизно на 9,5% (в гривнях). Зростання ціни в доларах, як завжди, менш істотне — трохи більше 6%.
Отримати пропозицію від надійного забудовника
ЗНЕСЕННЯ «ХРУЩОВОК» ТА «ВЕЛИКЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ НАРОДІВ»
Обміняти старе житло на новобуд, та ще й з площею в півтора рази більше — це утопія, скажете ви? Однак, Мінрегіон вважає це реальністю. Там розробляють програму із заміни застарілого житла. Проблема назріла вже давно: термін служби більшості будинків часів СРСР або вже закінчився, або наближається до завершення.
У планах влади — переселити жителів старих багатоповерхівок в нові будинки, причому площа останніх повинна бути на 50% більше, а квартири — вже з ремонтом. Нещодавно в київській міськадміністрації заявили, що переселення може торкнутися 112 тисяч киян. Правда, робитися це буде протягом двадцяти років.
Якщо озвучений владою механізм запрацює, вартість «вторички» може різко стрибнути в ціні. Це й не дивно: придбавши квартиру в старій «хрущовці», покупець, завдяки держпрограмі, через кілька років може стати власником житла в новобудові. Кому ж не сподобається така перспектива?
Однак, якщо «велике переселення» так і залишиться в планах, «вторичка» в Києві продовжить поступово дешевшати.
РЕЙТИНГ ЗАБУДОВНИКІВ КИЄВА ТА ПЕРЕДМІСТЯ
Слідкуйте за цікавими та ексклюзивними новинами про нерухомість в Telegram