Непопулярність українських ОВДП серед дрібних приватних інвесторів в порівнянні з банківськими депозитами підтверджує статистика. Як розповів начальник департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ігор Левченко: всього 0,86% (7,4 млрд грн) від загально обсягу ринку ОВДП (748,4 млрд грн) припадає на українців-фізосіб. Тоді як на банківські депозити в 2018 році громадяни розмістили 268,9 млрд грн.
Отже, облігації внутрішньої держпозики – це цінні папери, які випускає держава Україна в особі Міністерства фінансів для залучення коштів виключно на внутрішньому ринку. Отримані кошти спрямовуються на обслуговування поточних боргів держави або інших потреб, пов'язаних з Держбюджетом.
Україна повинна інвесторам в ОВДП виплатити їх номінальну вартість при погашенні і дохід, відповідно до умови розміщення. Погашення ОВДП в повному обсязі (100% суми) гарантовано державою.
Начальник департаменту персональних банківських послуг Ukrsibbank BNP Paribas Group Ігор Левченко назвав НВ Бізнес шість основних переваг ОВДП перед банківським депозитом:
Надійність. Жоден банк в Україні не має рейтингу вище ніж рейтинг держави, в якій цей банк працює. Рейтинг державних облігацій вищий за рейтинг найстабільнішого банку в Україні.
Гарантії. Держава, в межах фонду гарантування вкладів, гарантує в разі банкрутства банку вкладникам банку повернення коштів до 200 тис. грн.Винятком є державний Ощадбанк, за яким держава гарантує 100% повернення вкладів. З ОВДП ситуація кардинально Інша, уряд гарантує повернення 100% інвестицій з усіх ОВДП.
Прибутковість. Прибутковість ОВДП у гривні дорівнює або вище облікової ставки НБУ (зараз 18% – Авт.), у валюті коливається в діапазоні від 4 до 7% річних. Жоден з надійних банків в Україні не може запропонувати аналогічні процентні ставки.
Оподаткування. Дохід за ОВДП не обкладається податком, крім військового збору в розмірі 1,5%, в той же час на дохід від депозитних вкладів поширюється ставка оподаткування в розмірі 18%, а також військовий збір 1,5%.
Ліквідність. Строкові вклади в банках, як правило, оформляються на період від 3-х місяців до 1-1,5 років і не завжди можуть бути розірвані достроково. У випадку з ОВДП інвестор може в будь-який момент продати свої папери на вторинному ринку і отримати кошти на свій рахунок. Також власник ОВДП регулярно отримує виплату за купоном з обумовленою прибутковістю.
Різноманітність. ОВДП емітуються в гривні і доларах США. Інвестор може забезпечити собі високу прибутковість, регулярні виплати за купоном і надійність в двох базових валютах. Номінал однієї ОВДП у гривні – 1000 UAH, однієї ОВДП в доларах США – 1000 USD.
Більше інформації про те, де отримати інформацію про поточний випуск ОВДП, як купити ОВДП, в які ОВДП вигідніше інвестувати і як виплачується дохід читайте у повній публікації Новое Время Бизнес Петра Шевченка: «Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах».
Дізнавайтеся інформацію щодо можливості купівлі ОВДП на сайті UKRSIBBANK. Також у Києві звертайтеся за консультацією до відділень UKRSIBBANK BNP Paribas Group за адресами:
- бул. Тараса Шевченко 35
- вул. Хрещатик, 24
- вул. Мечникова, БЦ Парус