Що це означає

  • За словами Рожкової, 10 акціонерів не розуміють, навіщо їм потрібен банк, і 10 топ-менеджерів не знають, що робити далі. Якщо у них немає бізнес-моделей, це означає, що у них немає чітких внутрішніх процедур, недостатньо, з погляду фокусування на бізнесі навчений персонал, немає якісної оцінки кредитних ризиків. І якщо раптом вони почнуть активну діяльність на ринку, то отримають збитки, які потім позначаться на акціонерах і вкладниках.
  • «Наприклад, вони нам кажуть, що хочуть почати кредитувати малий і середній бізнес. Припустимо, але це складний процес, тому що оцінити фінансовий стан малого й середнього бізнесу дуже непросто. До того ж, потрібно мати продуктову лінійку для цього сегмента, канали продажів, налаштувати процеси, знову-таки, навчити персонал», — говорить Рожкова.

Що робити таким банкам

За словами Рожкової, є три опції для цих банків.

  • Перша — здати банківську ліцензію, залишитися юрособою і працювати як фінансова компанія на ринку, займаючись платежами, переказами, кредитуванням.
  • Друга — здати всі ліцензії, а на гроші з капіталу акціонер може купити ОВДП, гарантовано отримати 18% річних, не несучи витрати на утримання банку і сплату податків.
  • Третя — визначити бізнес-модель. «Підготувати» банк, починаючи від створення і автоматизації всіх необхідних процесів і завершуючи персоналом, апробувати його. На це піде як мінімум рік, але за цей час банк буде продовжувати нести збитки, які повинні покриватися капіталом акціонера.

Читайте також: Рожкова: Цього року кількість банків зменшиться

Багато з цих банків, за словами Рожкової, хочуть бути проданими, але це складно, оскільки інвестор хоче купити працюючий бізнес або технологію. А у більшості з них немає ні бізнесу, ні технологій.