За його словами, зараз набагато частіше відкривають «дитячі» вклади в гривні. Банк встановив ставки по депозитах в гривні на рівні 16,5%, в доларах США — 3%, а в євро — 1,25%.
«Але оскільки ми говоримо про реально довгострокових накопичення, має сенс подумати про вклади у 2-х валютах. Гривнева частина дасть високий дохід, а іноземна валюта забезпечить стабільність заощаджень» — радить банкір.
Оформити депозит та отримати бонус
Оновлена програма «Джуніор» стартувала з листопада 2018 року. Один з батьків або інша особа оформлює депозит на своє ім'я, а при настанні конкретної дати всі права за вкладом автоматично переходять до дитини. «Вкладник сам обирає дату, але не раніше 18-річчя: дитина може стати власником накопиченої суми в 20 років або, наприклад, після закінчення навчання»- зазначив Шульга.
Вклад «Джуніор» можна оформити на користь дітей, онуків, племінників, хрещеників тощо. Головне правило: сам вкладник і дитина повинні бути ідентифіковані в банку.
Вклад оформлюється на 12 місяців і щорічно автоматично продовжується на новий термін. Відсотки нараховуються раз на рік після закінчення кожного терміну вкладу та додаються до суми вкладу (капіталізація).
«Це збільшує дохід за вкладом і дозволяє забезпечити максимальну суму накопичень. До дати переходу прав на депозит дитині вкладник самостійно в повному обсязі розпоряджається коштами на рахунку. Тому можна не боятися довгого терміну накопичення» — пояснив банків.
При достроковому розірванні дитячого вкладу до передачі прав на депозит дитині, відсотки будуть перераховані за ставкою «до вимоги». Якщо ж рахунок закриває дитина, яка отримала права на депозит, відсоткова ставка не знижується.
Більше про дитячі депозити читайте у статті: Легкий старт: дитячий депозит як подарунок до повноліття