Більшість українців сприймають нововведення в законі як «валютний безвіз». Але, чи це є так насправді? Детальну консультацію Ви також можете отримати в компанії MaIra Consult. Основні нюанси ми розкриємо нижче.

Кого хочуть бачити іноземні банки в якості клієнтів? Всі іноземні банки хочуть бачити клієнта з реальною і зрозумілою діяльністю. Що це означає на практиці? Якщо ви відкриваєте особистий рахунок, то банку необхідно розуміти цілі відкриття рахунку: отримання зарплати, гонорару, комісійної винагороди, дивідендів або прибутку від приватної комерційної діяльності. Наприклад, ви — фрілансер і надаєте послуги з перекладу, дизайну, залученню клієнтів або розробляєте програмне забезпечення для іноземної компанії. Для банку буде достатньо показати ваш договір з роботодавцем; документ, що підтверджує вашу профільну освіту, а також банківську рекомендацію з будь-якого банку, в якому у вас відкрито особовий рахунок. Дана рекомендація стане підтвердженням для іноземного банку вашої благонадійності, як клієнта, а також адреси проживання.

Якщо рахунок відкривається на юридичну особу, то іноземному банку попередньо необхідно детально описати діяльність компанії. І, багато в чому, успішне відкриття рахунку залежить від економічної обґрунтованості відкриття рахунку в певній країні. Наприклад, ви хочете відкрити рахунок в Естонському банку. Отже, ваша компанія повинна мати офіс, склад або магазин в Естонії, Ваші партнери знаходяться в Естонії, основні покупці ваших товарів або послуг знаходяться в Естонії і т.д. Крім того, власник компанії повинен мати можливість підтвердити перед банком джерело грошових коштів, які він вкладає в свій бізнес.

Чи потрібно їхати за кордон, щоб відкрити рахунок? В більшості випадків, ні. Зараз відкриття рахунку можливе без вашого особистого візиту закордон. Як правило, на території України у закордонних банків є представник, який має право завіряти документи і підпис клієнта. Також, дуже поширений спосіб ідентифікації для банку — це відео skype конференція клієнта з менеджером банку. Під час такої конференції клієнт може не тільки познайомитися з представником банку, але і обговорити безпосередньо всі питання і умови роботи з рахунком. Важливо, щоб під час відео skype конференції клієнт перебував один, без третіх осіб, і при собі мав оригінал паспорта.

Чи можу я відкрити рахунок в іноземному банку онлайн? Якщо вам пропонують відкрити рахунок в іноземному банку повністю онлайн, просто заповнивши анкету на сайті банку або посередника, будьте обережні! Можливо, ви зіткнулися з шахраями. Кожен іноземний банк, який піклується про свою репутацію, зобов'язаний попередньо провести перевірку клієнта, так звану процедуру Due Diligence. Ця процедура складається не тільки з перевірки паспортних даних клієнта службою безпеки банку, але й аналізу банком джерела доходів клієнта і його діяльності. Відповідно, відкрити рахунок в іноземному банку онлайн або просто надавши копію паспорта, на практиці неможливо.

Які гарантії збереження коштів в іноземному банку? У всіх європейських країнах існує гарантований державою захист вкладів клієнтів. Як правило, гарантійна сума, яку банк зобов'язаний виплатити клієнту в разі ліквідації, дорівнює сумі, яка раніше перебувала на рахунку, але не більше 100 000 EUR.

Наскільки вигідно відкрити депозит в іноземному банку? На відміну від українських банків, іноземні банки пропонують дуже низькі процентні ставки по депозитах. В середньому, іноземний банк пропонує ставку по депозиту від 0.2% до 3% в рік. Більш вигідним буде тимчасове інвестування коштів в продукти банку — акції, облігації, інвестиційні проекти.

Що робити, якщо мені більше не потрібен рахунок в іноземному банку? Якщо вам більше не потрібний рахунок в іноземному банку, його, безперечно, необхідно закрити. Для цього вам необхідно повідомити в банк про бажання закрити рахунок, уточнивши всі деталі процедури у менеджера банку. Витративши час на закриття рахунку, і отримавши офіційне підтвердження від банку, ви уникнете наслідків у вигляді штрафів за обслуговування рахунку та карти. Крім того, європейські банки користуються єдиними базами, в яку може потрапити інформація про боржників банку або незакриті рахунки. І при відкритті рахунку в іншому іноземному банку в майбутньому, ця інформація може послужити причиною відмови.

Отже, не дивлячись на нові можливості, зміни до Закону України «Про валюті і валютні операції» не означають повну свободу у валютних операціях. Тепер ви можете абсолютно законно отримувати дохід в іноземній валюті і зберігати кошти в надійному європейському банку. Але, ніхто не відміняв вимогу декларувати в Україні доходи, отримані за кордоном, і платити податки. Задекларувавши доходи і заплативши податки, ви зможете спати спокійно і не боятися автоматичного обміну інформацією між іноземними банками та фіскальними органами України.

Сподіваємося, що інформація була корисна і чекаємо Вас на безкоштовну консультацію в MaIra Consult.