За його словами, у 2018 році до кіберполіції надійшло 6 тисяч звернень, з яких 2 тисячі стосувалися платежів. Сума збитків склала понад 25 мільйонів гривень, з них приблизно 16 млн гривень вже відшкодовано, враховуючи вилучене майно і арештовані кошти на рахунках.
«Активізувалися кіберзлочинці, які втручаються у системи дистанційного обслуговування юросіб. Часто через вірус на пошту бухгалтера, які не ставлять токєни, тримають ключі доступу до інтернет-банкінгу на робочому столі», — зазначили у поліції.
Нагадаємо, у 1 півріччі 2018 року на кожен мільйон операцій з платіжними картками прийшлося 64 грн збитків через шахрайство.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що у 2017 році суттєво зросла кількість незаконних дій/сумнівних операцій з платіжними картами, що проводилися у мережі інтернет.
За підсумками 2017 року збитки українських банків від незаконних дій з платіжними картками зменшилися у порівнянні з 2016 роком. Така позитивна тенденція спостерігається вперше з 2015 року.
Спостерігається також тенденція до зменшення кількості фішингових сайтів. Вперше в Україні діяльність подібних ресурсів була зафіксована у 2015 році, тоді налічувалося 38 шахрайських сайтів. А вже за рік їх кількість зросла у 4,5 рази. У 2018 році число фішингових сайтів з кожним кварталом зменшувалося.