Українці як і раніше не дуже довіряють гривні, багато хто воліє робити заощадження у валюті. За даними НБУ, в жовтні минулого року обсяг валютних вкладів населення зріс на 1% — до $8,7 млрд в еквіваленті. Гривневі депозити громадян за цей період «схудли» на 0,8% — до 256,8 млрд грн.
До недавнього часу власникам валютних вкладів доводилося заробляти, в основному, на коливаннях курсу. До кінця року долар в Україні традиційно дорожчає. Тому ті, хто подбав купити валюту заздалегідь, ще влітку, в грудні-січні може непогано заробити на такій інвестиції.
А ось банки допомагають громадянам неохоче. За даними «Мінфіну», середня ставка за доларовими вкладами на 12 місяців в кінці листопада становила всього 2,91% річних, за депозитами в євро і того менше — 2,08% річних. Найменше за валюту готові платити «дочки» іноземних банків. В ОТП Банку, наприклад, дохідність доларового депозиту на 12 місяців становить 0.25% річних, в Креді Агріколь Банку — 0,1%, а Укрсиббанк такі вклади взагалі не приймає. Через це багато громадян вважали за краще тримати гроші вдома — «під матрацом». Хоча в нинішні неспокійні часи це далеко небезпечно.
Що стосується максимальних ставок за заощадженнями в американській валюті в найбільших банках, то на початок грудня вони не перевищували 4,75% річних. Найвищу дохідність пропонували Універсалбанк, Укргазбанк, Таскомбанк та Альфа-Банк.
На цьому тлі явно виграють валютні депозити від monobank з досить високою ставкою. За річними вкладами в американській валюті вона досягає 5% річних, за вкладами в євро на такий же термін — 4% річних.
Мінімальна сума вкладу — 100 доларів або євро.
Депозит можна відкрити на 1,3,6 або 12 місяців. Для найкоротших вкладів ставка стартує від 2,5% в доларах і від 1,5% в євро.
Умови та обмеження
Гнучкі умови — один з головних плюсів продуктів monobank. На кожному з етапів вкладникам надається кілька опцій, серед яких вони можуть обрати оптимальну.
Валютні депозити можна поповнювати протягом всього терміну дії договору. Завдяки цьому можна швидко накопичити гроші на велику покупку. Є тільки одне обмеження — сума поповнення в календарний місяць не повинна перевищувати початкову суму вкладу.
monobank — це онлайн проект. Тому, щоб відкрити депозит, не потрібно нікуди ходити — всі необхідні дії — від відкриття вкладу до його зняття — можна виконувати в мобільному додатку.
Поповнювати рахунок можна двома способами: або з карти monobank, або готівкою без комісії в касах банків-партнерів.
Відсотки за валютним депозитом або виплачуються щомісяця на карту, або капіталізуються — тобто після закінчення місяця додаються до тіла вкладу. В останньому випадку вкладник може заробити більше — адже в наступному місяці дохід буде налічуватися вже на більшу суму.
Але яке б рішення не прийняв клієнт, його можна змінити в будь-який момент. Наприклад, якщо ви спочатку обрали капіталізацію відсотків, але потім вам раптово знадобилися гроші, потрібно просто повідомити про це мобільному банку — і в наступному місяці він перерахує відсотки на карту.
Виплата депозиту також проводиться двома способами — або на карту monobank, або готівкою без комісії у відділенні.
Якщо ви закрутилися й забули про те, що термін вкладу закінчився, monobank його автоматично пролонгує. Це досить зручно, оскільки гроші не будуть лежати «мертвим вантажем» — на них продовжать нараховувати відсотки. Але за бажанням вкладника автопролонгація може не активуватися.
І, як завжди, monobank готовий заохочувати найбільш лояльних клієнтів. Для тих, хто подовжить депозит на такий же термін або навіть на довше, передбачений кешбек в розмірі 0,1%. Виняток становлять тільки короткі вклади на 1 та 3 місяці.
Monobank — перший український мобільний банк, який є спільним проектом екс-менеджерів Приватбанку і команди Універсал Банк. Він працює виключно на мобільних пристроях.
Одне з головних ноу-хау проекту — дистанційне обслуговування клієнтів. У мобільному додатку, створеному спеціально для monobank, можна отримати будь-які послуги без відвідування банку — розмістити депозити, оплатити комуналку, здійснити грошові перекази і т.д ..
Оформлюючи депозити в monobank, клієнти де-факто розміщують їх на рахунках Універсал Банку — однієї з найстаріших фінустанов на ринку. Банк працює з 1994 року, входить до фінансової групи «ТАС» і є членом Фонду гарантування вкладів фізосіб.