Будиночки споруджено з таких привабливих для комах матеріалів як дерево, шишки, очерет, цегла, глина та інших подібних. Таким чином, конструкції відтворюють природні місця проживання комах у природі.
Такі «готелі» для комах на своїй території встановила компанія «Сади Дніпра», засновником якої є відомий український бізнесмен Вадим Єрмолаєв. Компанія співпрацює з голландськими фахівцями, і саме вони порадили українським садівникам використовувати в роботі будиночки для ентомофагів. Як виявилося, у європейських садах «готелі» для комах вже стали справжнім трендом.
«Будиночки для комах – один із способів абсолютно безкоштовно регулювати чисельність шкідників. Ентомофаги виявляють шкідливих комах навіть раніше, ніж агрономи, оскільки постійно знаходяться в пошуку їжі. Вони знищують їх, а ми можемо навіть не помітити, що шкідники були!», — розповів головний агроном «Садів Дніпра» Олександр Виговський.
Окрім того, деякі мешканці будиночків, такі як осмії і джмелі, допомагають бджолам запилювати дерева під час цвітіння.
Мешканцями «готелів» для комах стають сонечка, жужелиці, флерниці, клопи-щитники та багато інших представників класу. Деякі з них селяться в будиночках лише на літо, а взимку ховаються в грунт. Але інші залишаються та перетворюються на лялечок до весни.
У деяких європейських господарствах такі будиночки заселяються штучно. Для цього садівники навіть купують холодильники для транспортування корисних комах до нового місця проживання та їхнього зберігання, на випадок, якщо «переїзд» затягується.
Проте в компанії «Сади Дніпра» вирішили піти більш природним шляхом.
«Звичайно, можна заселити комах штучним способом, проте, наскільки цей експеримент буде успішним — поки що невідомо. Але ми віримо, що все, що робиться природним шляхом, однозначно буде мати більший успіх. Тому, набираємося терпцю і чекаємо», — зазначає головний агроном.
Наскільки успішним і корисним виявився такий проект для «Садів Дніпра» стане відомо після декількох сезонів. Однак, як показує європейський досвід, «готелі» для комах суттєво допомагають захищати сади від шкідників і збільшувати обсяги врожаю.