«Не дивлячись на те, що суддя визнав банк жертвою масштабних шахрайських дій ..., він прийшов до висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його екс-власників», — зазначено в рішенні суду.
Разом з тим в ньому наголошується, що це судове рішення є тільки першим етапом процесу і Приватбанк отримав дозвіл на його оскарження.
«Суддя дійшов висновку, що докази головним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах. Відповідачі визнають, що банк має достатньо обґрунтовану справу для розгляду обсягом понад сотні мільйонів доларів США і що договори поставок, оскаржені Приватбанком, є фіктивними, використаними в якості прикриття для виправдання витоку величезних сум коштів з банку», — йдеться в прес-релізі.
Про що мова?
- Йдеться про махінації на суму від 329 млн до 1,2 млрд доларів.
- Відповідно, суд зберіг в силі прийняте в грудні 2017 року рішення про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова і шести пов'язаних з ними компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.
Раніше повідомлялося, що залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінустанова до його націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум 5,5 млрд доларів.