Відзначається, що заборона була накладена приватним виконавцем на підставі заяви ТОВ «Нива-Тур» в рамках виконання постанови апеляційного суду Києва від 5 вересня.

У той же час суд відмовився задовольнити скаргу ВТБ Банку в повному обсязі, стверджує видання.

Зокрема, суд відмовив банку в проханні зобов'язати приватного виконавця повернути постанову Апеляційного суду Києва від 5 вересня без прийняття до виконання. Також суд відмовився скасовувати інші прийняті виконавцем заходи з примусового виконання зазначеної судового рішення, оскільки пославшись на те, що суд має право приймати подібні рішення.

«Суд не має права зобов'язувати до вчинення тих дій, які відповідно до закону про виконавче провадження можуть здійснюватися тільки виконавцем або відповідною посадовою особою виконавчої служби», — відзначили в суді.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що ВТБ Банк (Україна) заявив про наявність всіх необхідних ресурсів і управлінського досвіду для продовження роботи і стабілізації ситуації.

Що трапилося?

  • ВТБ Банк наразі зазнає труднощів через зниження обсягу ліквідності, що обумовлено і плановим згортанням діяльності, і рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів фінансової установи.
  • До моменту розгляду відповідної апеляційної скарги рішення зазначеного суду позбавило банк можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна та активів.
  • У результаті банк був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введено комісії та ліміти на зняття готівки.
  • Апеляційний суд Києва 5 вересня вирішив накласти арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави: ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку.