«Першочерговим завданням для Національного банку у наступному році буде відновлення кредитування, адже саме кредитування є одним із головних рушіїв економічного зростання», — зазначив Смолій.

Що буде сприяти?

  • Відновленню кредитування сприятимуть інституційні зрушення із захищеністю кредиторів, зокрема функціонування кредитного реєстру, який вже працює в Нацбанку.
  • Захист прав споживачів фінансових послуг.

«Споживачі, що почуватимуться впевненіше при ухваленні фінансових рішень, активніше здійснюватимуть фінансові операції та пожвавлюватимуть економічні відносини всередині країни», — зазначив голова НБУ.

Інші пріоритети НБУ

  • Іншим пріоритетом для НБУ на 2019 рік, за словами Смолія, є розвиток ринку фінтек, зокрема за рахунок імплементації європейської директиви PSD2, яка полегшить інтеграцію новітніх платіжних рішень та зробить ринок відкритішим та доступним для нових гравців.
  • Нацбанк планує також зосередитись у наступному році на імплементації ухвалених у цьому році законі «Про валюту і валютні операції», а також законів направлених на захист прав кредиторів та підвищення рівня корпоративного управління в державних банках.

Смолій нагадав, що ухвалення парламентом розробленого за участі фахівців Національного банку закону «Про валюту і валютні операції» відправляє у минуле застарілий Декрет про валютне регулювання та запроваджує новий для України принцип «дозволено все, що прямо не заборонено законом».

«За належних макроекономічних передумов та підвищення ефективності податкового законодавства, Закон дозволить забезпечити повноцінний вільний рух капіталу та стане проривним у економічній інтеграції України із ринком ЄС. Він стане таким собі «безвізом для капіталу», — зазначив Смолій.