Про те, чи виросте у найближчі півроку ціна квадратного метра в новобудовах, і які чинники впливають на вартість житла, розповідає заступник директора з комерційних питань «ІБК Обрій» Олеся Перчак.

На жаль, обмеженість доходів більшості покупців диктує логіку вибору житла, виходячи з можливостей, а не лише бажання. Однак це зовсім не означає, що клієнти купують квартиру виключно за принципом «на що вистачило». При виборі житла вони оцінюють розташування житлового комплексу з точки зору близькості паркових зон, транспортної та соціально-побутової інфраструктури, а також комплектацію і параметри квартири.

Покупці розробили справжній «райдер» до майбутнього житла. А зі збільшенням кількості проектів і поліпшенням їх якості клієнти отримали можливість вибирати. Однак все ж таки перше, на що вони звертають увагу — це ціна. Навіть незначна різниця у вартості житла може зіграти вирішальну роль при виборі об'єкта, особливо чітко це простежується в бюджетних новобудовах. Покупці шукають проект, який максимально відповідає їх побажанням і запитам, за максимально низькою ціною.

У поточному році кількість угод в сегменті новобудов у порівнянні з 2017 роком зросла в середньому на 20%. Тим не менш, на ринку сформувася досить великий обсяг відкладеного попиту. Є категорія покупців, які не наважуються на покупку під впливом невиправданих прогнозів зниження ціни на новобудови через зростаючий обсяг пропозиції.

Аналітичні дані вказують на те, що вартість житла на первинному ринку зростає. На кінець жовтня середня ціна пропозиції в новобудовах столиці склала близько 24 000 грн за квадратний метр: це на 12% більше, ніж у жовтні 2017 року. Мінімальна ціна квадратного метра в новобудові на початковій стадії будівництва зараз стартує від 15 000 грн, а ще рік тому ціна трималася на рівні 13 000 грн.

Аналіз факторів, що впливають на зміну вартості житла на первинному ринку, дає підставу прогнозувати на найближче півріччя ріст гривневих цін у межах 10-17%.

Зростаюча вартість палива і листопадове підвищення тарифів на послуги газо- та теплопостачання спровокує подальше зростання собівартості будівництва. Вже у жовтні постачальники бетону, оздоблювальних матеріалів, арматури та цегли почали повідомляти забудовників про плановане підвищення цін в листопаді на 15-20%. Зростають витрати на оплату праці і транспортних перевезень: лише за останній місяць транспортні витрати збільшилися на 5-7%.

Валютні коливання, які почалися у другій половині літа, також впливатимуть на ціну квадратного метра. За даними фінансових аналітиків, на валютному ринку сформувалися досить високі девальваційні очікування, які підкріплюються зростаючим сезонним попитом на валюту. Додатковим чинником розгойдування курсу можуть стати популістські рішення напередодні виборів. На девальвацію національної валюти також впливають глобальні геополітичні і макроекономічні чинники – це може вивести курс гривні за межі 29 грн/$.

У березні наступного року в країні пройдуть президентські вибори. У багатьох перспектива зміни влади та подальші політичні зміни викликають занепокоєння. В умовах невизначеності перед виборами багато покупців зазвичай прагнуть кудись вкласти свої гроші. А нерухомість залишається найнадійнішим способом. Думаю, що до кінця зими варто очікувати сплеску попиту, а також зростання ціни в межах 5%.

Тим, хто планує покупку квартири в новобудові, варто вже зараз взятися за пошуки відповідного варіанту, щоб не довелося через півроку платити на кілька тисяч дорожче.

Шукаєте квартиру в новобудові за вигідною ціною? Дивіться пропозиції від забудовників