Чи йде він до свого занепаду або, навпаки, до нового витка розвитку, — питання на багато мільярдів. Спробуємо розібратися в ньому разом з фахівцями криптовалютного фонду Crypto Art.

Що робити, коли все падає?

Уявіть, що ви опинилися в саду, де з дерев падають дозрілі плоди. Що ви будете робити? Звичайно, піднімати найстигліші та смачні. Приблизно те ж саме треба робити і на криптовалютному ринку — шукати найсмачніші активи. Ті, які вистоять, збережуть і примножать свою цінність, і купувати їх, поки ціна в найнижчій точці.

Це перший момент, про який треба пам'ятати в умовах загального ринкового спаду. Звичайно, щоб шукати і знаходити такі активи, необхідно відмінне розуміння криптовалютного ринку і навички аналітичної роботи. Але це — тема окремої статті.

Другий момент стосується того, що будь-який спад відбувається не гладко, а з коливаннями різної інтенсивності. Так-так, ми зараз про волатильність. З початку 2018 року вона трохи знизилася по відношенню до попередніх періодів, але як і раніше залишається високою, в порівнянні з класичними ринками. І цією волатильністю треба користуватися.

Взяти, наприклад, ситуацію, яка склалася в середині жовтня, коли начебто на 100% підтверджений доларами США Tether (USDT) коштував майже на 8% менше цього самого долара. Парадокс? Але найцікавіше навіть не в цьому. А в тому, що в цей період оборот по Tether перевищив його капіталізацію. Як це? Досить просто: деякі учасники ринку зловили тенденцію до падіння і спочатку продали монету, а потім, коли ціна ще сильніше опустилася, купили в більшому обсязі.

Комусь вдалося заробити на цьому зниженні, комусь ні, але суть в іншому: актив дешевшав, але торги по ньому пожвавилися.

Цей приклад можна перенести і на ринок в загальному: ведмежий період не означає загибель ринку, це лише черговий етап розвитку.

Не криптовалютою єдиною...

І, нарешті, третій момент. Мабуть, найважливіший. Не варто забувати: крім, що називається, «чистих» криптовалют на ринку присутні і активи, пов'язані з блокчейн-проектами.

Якщо ще рік тому про практичне застосування блокчейн-проектів говорили обережно і в основному в тоні прогнозів, зараз можна з упевненістю сказати: технологія блокчейн міцно увійшла в повсякденне життя і йти нікуди не збирається.

Ось лише кілька яскравих прикладів:

— Ethereum

Звичайно, ми знаємо, що це криптовалюта. Але за нею — набрав величезну популярність смарт-контракт, який використовують багато хто, в тому числі і нецифрові компанії. Можна сказати, що в Ефір підтверджений практичним застосуванням блокчейна.

«Бажаючи дати своїм клієнтам більше захищеності, ми токенізували пай свого фонду. Це означає, що факт придбання паїв зафіксований в блокчейні, де можна відстежити всі операції. У нашому випадку мова йде саме про блокчейн Ethereum. У нього вже усталена репутація, велика популярність і добре вивчений код», — каже Андрій Тонколітко, засновник криптовалютного фонду Crypto Art.

— Soundeon

Серверів для скачування та обміну музикою чимало, але майже всі вони працюють по централізованій системі, використовуючи сервера-сховища. Розробники Soundeon вирішили використовувати технологію блокчейн, щоб створити децентралізовану платформу, яка допоможе зблизити ключових учасників музичної індустрії та меломанів. Вийде свого роду «музична екосистема», де всі свої.

Це як старий eDonkey, тільки крутіше і набагато-набагато сучасніше.

— TON

Telegram Open Network — проект команди Павла Дурова, який відразу привернув до себе і до сих пір займає високі позиції в новинних рейтингах. Суть: створення багатофункціонального продукту, який дозволить об'єднати фіатні та криптовалютні платіжні системи, а також зробить революцію в технології зберігання даних. Все це стане можливим завдяки надшвидкісному блокчейну, що не вимагає форков, і власної фізичної базі для зберігання даних. З проектом пов'язана криптовалюта Gram.

Висновки

За відомостями 99Bitcoins, ресурсу, який веде облік новин про «загибель» Bitcoin, за всю історію існування першої криптовалюти, її «ховали» вже 315 раз. З них лише у 2018 році — 69 разів.

А це означаэ, що попереду нас чекає ще чимало трагічних прогнозів та чудесних воскресінь ринку. Так, може, краще не чекати чудових злетів, а планомірно працювати в тих умовах, які вже склалися. Тим більше, що у професіоналів є для цього всі інструменти.