Що буде далі, коли і чому Україна отримає ці гроші, на своїй сторінці в Facebook написав виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Серіал «МВФ і Україна» триває. Нова серія: «Турбулентність тимчасово подолана». 

1. Сила слова — велика. Прем'єр і його хлопці почули голос розуму. Те, що здавалося неможливим вчора, стало можливим сьогодні в другій половині дня. Абсолютно неймовірне для української державної машини трапилося. Кабінет міністрів після п'ятничного обіду зібрався (незважаючи на те, що звичайний день для збору середа) і видавив із себе рішення про збільшення тарифів на газ. Зробивши при цьому те, що Україна запропонувала МВФ ще в березні 2015 року.

2. «Плюс» повністю йде прем'єру Гройсману. «Мінус» всім тим, хто намагається дистанціюватися від питань економічної політики. Гройсман — заручник ситуації. Вибору в нього не було. Або так, або взагалі ніяк. Він вибрав «так».

3. Негайно крах не відбудеться. Незважаючи на те, що угода перебуває тільки на «робочому рівні», воно все ж з'явилося. Без п'ятничної несподіваної зустрічі Кабміну цього б не сталося. Прем'єр наступив «собі на горло» хоча, судячи з усього, не хотів цього ДУЖЕ і ДУЖЕ. Зараз його спробують зробити «стрілочником». Важливо пам'ятати, що це не правильно. Він просто виконував зобов'язання взяті на себе державою Україна та скріплені підписами тих, хто зараз скромно мовчить.

4. Зараз Україна повинна прийняти «правильний» бюджет з «правильним» дефіцитом. Це основна умова для того, щоб рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення. До тих пір, поки немає бюджету, рішення по Україні прийнято не буде. А, значить, і грошей теж не буде.

5. Знаючи і розуміючи, як працює «рідний» місцевий парламент, можна припустити, що досягти компромісу по бюджету буде ой як не просто… але все ж можливо.

6. Зараз Мінфін спробує скористатися тимчасовим перепочинком і вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вкрай небезпечно! Після сьогоднішнього рішення вартість запозичення для України трохи знизилася, але все одно вище 9% річних. Пам'ятайте — це дуже дорого! Собі кредит під такий відсоток брати не можна! Країні тим більше !!!

7. Жодне рішення МВФ не скасує необхідності шукати зовнішнє фінансування. Пам'ятайте, що інвестиції краще, ніж кредити. Шукайте інвесторів, панове політики! «Вішати» дорогі кредити на бідних грішно!