На це, як пише Financial Times, вказує внутрішня записка банку, яка проливає світло на масштаби й тактики скандального відмивання 200 мільярдів євро. У ній підкреслюється, що «надзвичайно дохідна» стратегія була ризикованою, адже банкіри Danske не знали нічого про особистість кінцевих клієнтів, що було недоречним при переведенні таких великих сум з Росії.
Проведені дзеркальні угоди для російських клієнтів передбачали купівлю цінних паперів в рублях, а потім продаж ідентичних активів за іноземну валюту, зокрема долар США. Такі угоди цілком законні, однак вони завжди були сигналом для прокурорів про те, що відбувається можливе відмивання грошей.
В записці, яка опинилася в руках Financial Times, вказано, що Danske Bank заробив у 2013 році 10 мільйонів євро завдяки проведенню дзеркальних угод. В них були використані російські урядові бонди, щоб дозволити клієнтам провести міжнародні платежі «швидше, дешевше і в більш надійний спосіб».
«Існує потенційний репутаційний ризик від можливості бути розціненими в якості помічника у процесі «відтоку капіталу» з Росії. Але у будь-якому разі це ризик, на який ми йдемо в інших частинах нашого бізнесу з нерезидентами, де природний потік валюти завжди витікає з Росії. Зважаючи на надійний дохід від рішення, баланс ризику і вигоди здається дуже привабливим», — йдеться в записці Danske Bank.
Масштаб дзеркальних угод посилює тиск на банк і його менеджмент у скандалі, який вже коштував посади виконавчому директору Danske Bank Томасу Боргену. Видання також нагадує про початок розслідувань щонайменше у шести країнах включно зі США після того, як банк визнав, що 200 мільярдів євро з Росії й інших країн пройшли через невелику гілку в Естонії.