Про це заявив у коментарі «Мінфіну» директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
«Економіка України залежить від обсягів імпортованих і експортованих товарів. Тому динаміку курсу гривні визначає співвідношення пропозиції валюти і попиту на неї. Пропозицію формують експортний виторг, прямі іноземні інвестиції, фінансова підтримка міжнародних фінансових організацій і українців, що працюють за кордоном. Попит обумовлений активністю імпортерів, необхідністю обслуговувати зовнішні запозичення, відтоком капіталу. Свій внесок робить населення, яке вважає за краще зберігати заощадження у валюті», — зазначив він.
За його словами, гривня чутлива до кон'юнктури світових сировинних ринків і реагує на економічну ситуацію в країнах-торговельних партнерах України.
«Дефіцит торгового балансу підсилює зростання цін на енергоносії, випереджаючи зростання вартості товарів українського експорту, зокрема, продукції ГМК і АПК. Це негативно позначається на курсовій динаміці. А розбіжність „високих сезонів“ з експорту та імпорту проявляється циклічним сезонним зміцненням курсу гривні навесні-влітку і його просіданням восени-взимку», — говорить банкір.
Також, Курінний зазначив, що не слід недооцінювати політичні та популістські ризики передвиборчого періоду.
«Проти гривні працює психологічний фактор „саморозкручуваної спіралі“: в період зростаючого попиту пропозиція валюти максимально скорочується. При цьому запасу гривневої ліквідності вистачає, що дозволяє спекулятивно розгойдувати курс», — коментує фінансист.
За словами Курінного, курс, закладений в бюджет-2018, з запасом враховує можливі сценарії і комбінації зазначених факторів. При відсутності економічних і політичних шоків курс не покине діапазон 28-29 гривні за долар США.