Основна причина — вихід на торги великих «дочок» іноземних компаній з купівлею валюти для репатріації дивідендів. Це збільшить попит на неї в найближчі дні і спрацює проти гривні.
Збільшення попиту на валюту спровокує спекулянтів на спроби розгойдати курс, що позитивно сприймуть і великі експортери. Не проти будуть і банки, які в останні дні скуповувалися на валютну позицію з метою її продажу на піку попиту. Таким чином, значна частина ринку налаштована «на підвищення» і тільки імпортери, яким доводиться оплачувати весь цей банкет — особливого ентузіазму не відчувають. Допомагати гривні в цій ситуації буде тільки одне — необхідність виконання компаніями своїх господарських операцій і нестача у них вільної грівни. Це буде змушувати експортерів трохи вгамувати свої запити по курсу.
Щодо ліквідності в банківській системі — то тут особливих змін немає. На ранок 3 жовтня коррахунки банків складають ті ж самі 48 млрд гривень і сконцентровані вони в невеликій кількості банків, що й продовжує робити їх ключовими гравцями на міжбанку в ці дні.
Ми прогнозуємо у середу зростання обсягу операцій на торгах в межах до 450 млн доларів при укладенні до 600 угод. На сьогодні «Мінфін» прогнозує зростання курсу долара і коридор по ньому в межах 28,30-28,40 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,95- 28,17 і продаж 28,20-28,45 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,05-28,15 гривень та продаж 28,18-28,25 гривень.
Про тенденції на торгах за 2 жовтня можна подивитися тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої по перспективам гривні продовжують залишатися майже одностайними.
За офіційним курсом і за ринковим міжбанківському-близько 74% вважають, що долар буде нижче 28,25 гривень. 26% впевнені в рівні понад 28,26 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram