Стримувати девальвацію гривні будуть очікування відновлення співпраці з МВФ. Позитивне рішення по виділенню кредитних коштів зніме спекулятивний тиск на національну валюту.
«Необхідно підняти ціни на газ і прийняти узгоджений з МВФ держбюджет на 2019 рік. Після прийняття бюджету, досить оптимістичним виглядає перехід в 2019 році на нову програму співпраці з МВФ, яка може зняти спекулятивні ризики на весь рік виборів», — зазначає Андрій Шевчишин, старший аналітик ГК FOREX CLUB.
Читайте також: Початок жовтня. Чи падатиме долар
Підтримку гривні нададуть інтервенції НБУ, висока облікова ставка і активізація з абсорбування гривневої ліквідності через інструменти боргового ринку. У вересні ринок втримав курс на 28,5 грн за долар, і, ймовірно, регулятор утримає цей рівень в жовтні. Нижня межа діапазону буде перебувати на 28 грн за долар. Ця відмітка у вересні виявилася досить сильною, і ринок, незважаючи на оптимістичні очікування щодо переговорів з МВФ, так не зміг її подолати.
Негативно на гривні відіб'ється закупівля енергоресурсів для опалювального періоду на тлі підвищення цін на газ і нафту, а також зростаючий попит на валюту з боку населення.
«Ризики для гривні пов'язані і з глобальними тенденціями — зміцненням долара США проти світових валют на тлі жорсткої політики ФРС і очікуваннями підвищення облікової ставки в грудні. Це тягне за собою відтік капіталу з ринків, що розвиваються, а також тисне на валюти розвинених країн. В результаті девальвації локальних валют український експорт стане неконкурентним, і гривня буде слабшати», — прогнозує експерт.
Торгова війна між США і Китаєм привела до гальмування глобальної торговельної активності і падіння цін на сировину (крім нафти), в зв'язку з чим знижуються валютні надходження від українських експортерів і збільшується дисбаланс ринку.
Середній курс продажу готівкового євро в жовтні може коливатися в діапазоні 31,5-34 грн за євро.