Такі заходи необхідні, щоб врегулювати претензії Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), яка звинуватила його у введенні в оману інвесторів.
Компанія Tesla, яку регулятор звинуватив в своєму судовому позові у відсутності належного контролю за процедурами розкриття інформації, виплатить 20 млн доларів штрафу і додасть в свою пораду двох незалежних директорів. Компанія, згідно з умовами мирової угоди, створить додаткові механізми контролю за тим, як Маск здійснює комунікації з інвесторами.
Маск піде з ради директорів протягом 45 днів і не зможе обіймати цю посаду протягом найближчих трьох років. При цьому бізнесмен збереже посаду генерального директора і місце в раді директорів.
«Засоби правового захисту та компенсації інвесторам, застосовані сьогодні, спеціально розроблені для вирішення проблем, пов'язаних з проступком (Маска — ред.), шляхом зміцнення корпоративного управління і нагляду, щоб захистити права інвесторів», — йдеться в заяві представника Комісії з цінних паперів і бірж США Стефані Авакян.
Мирову угоду тепер повинен затвердити суд, куди в кінці минулого тижня SEC подала позов до Маска.
Комісія в своєму позові вимагала усунути Маска від управління публічними компаніями, в тому числі створеної ним Tesla, через обман інвесторів.
Читайте також: Ілона Маска звинуватили у шахрайстві. Акції Tesla впали на 12%
Позов пішов після того, як Маск в останній момент відмовився від уже узгодженого сторонами досудового угоди. Він, як повідомляли ЗМІ, ще в четвер був сповнений рішучості захищати себе в суді.
Через два дні глава Tesla так само несподівано передумав і пішов на угоду з SEC. The Wall Street Journal пише, що Маск прийшов до висновку, що саме досудове врегулювання є найкращим варіантом для нього самого, компанії і її акціонерів.
Що сталося: Приводом для позову SEC стала публікація Маском в серпні серії твітів, які містили, як виявилося, неправдиву інформацію про швидкий викуп акцій компанії. Маск 7 серпня написав в Twitter, що збирається викупити Tesla за ціною 420 доларів за акцію, тобто з 20% премією, за допомогою позикових коштів. При цьому він додав, що «фінансування забезпечене».
У зверненні Маска до співробітників компанії говорилося, що перехід Tesla в приватні руки дозволить уникнути «диких коливань ціни акцій, які є ключовим чинником відволікання для всіх, хто працює в компанії», а також «зведе нанівець» стимули для гри на зниження вартості акцій.
Через 17 днів після заяви Маск відмовився від планів зробити компанію приватною.
За даними Комісії, насправді засновник Tesla не обговорював угоду з потенційними інвесторами і не мав підтвердження фінансування. При цьому всі заяви Маска супроводжувалися різкими коливаннями ціни акцій Tesla.