«Результати нашого дослідження свідчать, що за минулі три роки (від 2015 до 2017 року) експорт залізної руди з України був щонайменше на 20% недооцінений», — йдеться в дослідженні, котре буде оприлюднене в понеділок, 24 вересня. Окрім власних підрахунків автори дослідження заклали у його основу дані податкових органів України.
Експерти заявляють, що не тільки залізна руда, а й сталь та продукти сільського господарства потрапляють під схеми. Вони поширюють висновки щодо гірничої промисловості на інші галузі і роблять висновок, що приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярди євро.
«Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро», — йдеться у матеріалі видання.
Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків є передусім встановлення так званої трансфертної ціни. При цьому філіал компанії у країні з більш високими податками, наприклад Україні, продає свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову.
В результаті компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.
Результати дослідження особливо значимі, вказують дослідники, з огляду на те, що ЄС від 2014 року надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро.
«Це велика сума для країни, у якої річний економічний оборот складає 92 мільярди євро», — зазначається у статті.
Видання відзначає, що у Європейському парламенті воліють заплющувати очі на оборудки в Україні та не надто критикувати Київ з огляду на російську агресію на Сході країни.